Fotoğraflarda Daha Güzel Çıkmanın 5 Yolu

0

1. Güzel bir fotoğrafta güzel çıkmak istiyorsanız açıları iyi ayarlamalısınız. Çene yukarı ve aşağı olarak tam ayarlı olmalı, yüz hafif şekilde eğik olmalıdır. Kameraya direkt bakmak yerine sol ya da sağ profilinizin, hangisinin daha iyi olduğunu düşünüyorsanız o taraftan poz vermelisiniz.

2. Kendinden emin olmak da güzel bir fotoğrafta iyi çıkmak için önemli olacaktır. Kendinden emin bir insan her zaman her fotoğrafında güzel görünecektir. Fotoğraf çekilirken gerçekten gülümseyip doğal olmanız fotoğrafta güzel çıkmanızı sağlayacaktır.

3. Işık da, hem sizin hem fotoğrafın güzel çıkmasında unsurlardandır. Işığın az ya da çok olması fotoğrafların kötü çıkmasına sebep olur. Bu açıdan pek çok gece kulübü, restoran ve de barlarda ışıkların az ve kötü olduğunu unutmayınız.

4. Üstten gelecek ışıktan kesinlikle kaçınmalısınız. Bu saçınızı parlak yüzünüzü de karanlık gösterecektir. Göz çevresine gelecek ışıkları kullanmanız fotoğrafta daha güzel çıkmanızı sağlayacaktır.

5. Yüzünüzdeki güçlü yönleri mutlaka biliniz. Hangi profilden iyi çıkıyorsanız mutlaka o profilden poz vererek fotoğrafta güzel çıkmanızı sağlayabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.