Gazı Kaçmış Colayı Farklı Amaçlar İçin Kullanın

0

Cola en popüler sodadır. Dünyadaki hemen hemen herkes markayı biliyor. Ancak cola açılıp bir süre içilmezse gazı kaçar. Bu durumda tadı kötüleşir ve genellikle atılır. Cola bahçede çok yararlı olduğu için bunu yapmayı bırakın.

Salyangozlar
Düzgün görünümlü bir çiçek yatağına, hatta bir bitki bahçesine veya sebze bahçesine sahip olmak isteyenler için salyangozlar gerçek bir sıkıntı olabilir. Bulabildikleri her şeyi kemirirler bu da yaprakların yenilmiş ve çirkin görünmesini sağlar. Salyangozlardan kurtulmak istiyorsanız hemen zehir atmayın. Önce sığ bir kaseyi cola ile doldurmayı deneyin. Tatlı, siyah içeceğin şekeri salyangozları çeker, ancak asitler nedeniyle içmeyi sürdüremezler. En iyi yöntem, kaseyi toprağa biraz gömmek, böylece salyangozlar içeri doğru sürünür. Bir Kutu Kola İle Yapabilecekleriniz Gerçekten Şaşırtıcı

Tarım ilacı
Bu sadece salyangozları öldürmez, çünkü diğer böcekler de karıncalar, eşekarısı ve sivrisinek gibi tatlı şeylere ilgi duyarlar. Hindistan’da çiftçiler de kolayı pestisit olarak kullanıyorlar: kola böcekleri uzaklaştırmak için bitkilerine püskürttüler. Diğer pestisitlerden daha ucuzdur ve insanlar, hayvanlar ve bitkiler için daha az zararlıdır. Bununla birlikte, cola, ürününün böcek ilacı olarak kullanılabileceğini reddetmektedir.

Pas, paslanma
Bahçecilik yaparken paslı tırmıklar ve makaslar kullanıyor musunuz? Herhangi bir paslı bahçe ekipmanını gece boyunca cola dolu bir kovaya koyun ve ertesi gün ekipmanı eski bir bezle temizleyebilirsiniz. Pas kaybolacak! Bu yöntem çok kolay ve zahmetsizdir. Ayrıca, aşındırıcı temizleyicileri aletlerinize sürerek malzemeyi çizmeniz gerekmez. Lahana Suyunun Şaşırtıcı Yararları

Organik gübre
Coladaki şekerler, parçalanma sürecini başlatacak mikroorganizmaları çeker ve içeceğin asitleri de sürece yardımcı olacaktır. Bu nedenle, kompost yığınınıza biraz destek vermek istiyorsanız colanın etrafta olması çok yararlıdır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.