Geleneksel Ağda Neden Daha İyidir?

0

Özellikle hassas cilde sahip olan kişiler, vücudunda bulunan istenmeyen tüylerden kurtulmak isterken farklı sorunlarla karşı karışaya kalır. Egzama, tıraş bıcağı alerjisi ve tüy dökücü kremlerin oluşturduğu sorunlar. yapılan çalışmalara göre, istenmeyen tüyleri yok etmek isterken cildinde farklı sorunlarla karşılaşan kişiler için en uygun yöntem geleneksel ağdadır. Bu yazımızda geleneksel ağdanın neden en iyi olduğunu açıklayacağız.

 

  1. Cildiniz için iyidir.

 

Şeker, limon suyu ve su: Hazırlanan geleneksel ağda dışında tüm tüy dökücüler sentetik ve kimyasal maddeler içerir. Oysa şeker, limonsuyu ve su ile hazırlanan ağda tamamen doğaldır. Doğal alması sebebiyle tüm cilt tipleri için uygulanabilir bir yöntemdir.

 

  1. Daha hijyeniktir

 

Geleneksel ağda müyteri başına bir top olarak kullanılır. Bunun için bu ağdanın bir başka biriyle temas etmesi veya bir başka kişinin cilt rahatsızlıklarını taşıması mümkün değildir.

 

Geleneksel ağda tüylerin çıkış yönünde uygulanır ve ters yöne hareket ettirilerek tüylerin köklü bir şekilde çıkarılmasını sağlar. Bu yöntem ile aynı yere bir kez daha ağda sürülmesi halinde açık gözeneklerden içeriye herhangi bir cilt rahatsızlığı nüfuz edemez.

 

  1. Döküntü ve kızarıklık ihtimali azdır

 

Tamamen doğal formülü sebebiyle cilt üzerinde döküntü veya kızarıklık daha az yapar. Çünkü içinde hiçbir kimyasal veya sentetik madde barındırmaz.

 

Aslında ağda, cilt üzerinde peeling etkisi de yapar. Cilt üzerinde bulunan ölü deriler, ağda sırasında tüylerle birlikte ciltten ayrılır.

 

  1. Kalıntı bırakmaz

 

Ağda yaptırdıktan sonra kalan küçük parçaları çıkarmak hayli zaman alır. Ancak doğal ağda ile tüylerinizi aldıktan sonra kalan parçaları çıkarmak çok kolaydır. Şekerden oluştuğu için su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Az bir su ve havlu ile kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

 

  1. Tüyleriniz daha uzun sürede çıkar

 

Tüy alma yöntemlerinin büyük bölümü tüyleri yüzeyden alırken, geleneksel ağda tüyleri kökünden folikülleri çeker. Bu da tüylerin çok daha geç uzamasına neden olur. Geleneksel ağdanın faydası sadece bu değildir. Tüyleri kökünden geçerek foliküllerine zarar verdiği için bir süre sonra tüyler daha ince ve cansız olarak çıkmaya başlar.

 

Ayrıca geleneksel ağda kısa tüyleri de çekebilir. Bundan dolayı tüylerinizi uzatmak zorunda kalmazsınız.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.