Gelin Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

0

Her kadın gelin olmak ve gelinliğinin içinde muhteşem görünmek ister. Gelin olmak, sadece gelinlik değil, ayakkabısı, çiceği, takıları ve aksesuarlarıyla bir bütündür. Ancak ayakkabının gelin için önemi hepsinden biraz daha fazladır.

Gelin ayakkabılarının seçiminde gelinin rahat edebileceği bir ayakkabı olması çok önemlidir. Zira bütün bir gece o ayakkabıları giyecek olan gelin güçlük ve sıkıntı içinde gecesini geçirmemelidir. Bu yüzden çok yüksek topuklu ayakkabılardan ziyade orta topuk boylu, klasik ayakkabıların tercih edilmesi önerilir.

Çok uzun sürecek olan düğün geceleri için gelinin alternatif olarak daha kısa topuklu bir ayakkabı yanında bulundurması kullanışı ve sağlığı açısından önemlidir. Gecenin ilerleyen saatlerinde eğlencenin doruğa çıktığında gelin ayakkabısını değiştirerek, düz ve rahat edebileceği ama yine rengi gelinliğine uygun bir ayakkabı giyebilir.

Gelin ayakkabısı genel itibariyle beyaztır. Gelinliğin rengi ile hemen hemen aynı tonlara sahip olmakla beraber kırık beyaz veya açık parlak beyaz gibi tonlar tercih edilmesi önerilir. Böylece ayakkabınızı düğün sonrasında farklı kıyafetlerinizle giyebilirsiniz.

Ancak bahar aylarında yapılan düğünlerdeki genel konseptin oldukça renkli ve cıvıl cıvıl olması ayakkabının renk seçiminde de pudra gibi tatlı renklerin kullanıldığını son yıllarda görüyoruz. Bunun dışında çok fazla taşlı, parıltılı düğün konseptlerinde ayakkabı tercihi olarak da ince motifler veya küçük detaylar şeklinde yine taşlı ışıltılı süslemelerin bulunması genel uyum açısından oldukça güzel ve şık duracaktır.

Deniz kenarlarında, kumsalda veya kır düğünleri için sivri topuklu ayakkabıları kesinlikle tercih etmeyin. Onun yerine babetler veya dolgu topuklu ayakkabıların giyilmeye özen gösterin. Aksi halde kumda veya çimende yürümek işkence olacaktır.

Gelin ayakkabısı seçimini doğru yapmaz ve rahatlık yerine görünüşe önem verirseniz, hayatınızın en güzel gün ve gecesi ızdırap içinde geçebilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.