Gelini Şımartma Etkinliği: Modern Kına Gecesi, Bekarlığa Veda Partisi ya da Bridal Shower

0

Bu ilgiyi sadece bebekler mi hak ediyor?

“Babyshower” terimi hayatımıza girdi gireli, bu konuda hizmet veren bir parti sektörü bile oluştu. Anne adaylarının hayatını kolaylaştıran bir kutlama olarak tanımlayabileceğimiz Babyshowerlar’ın, ülkemizde de bir gelenek haline gelmesi uzun sürmedi. Şimdi de gelinler için iyi haber: sırada “Bridal Showerlar” var! Bu etkinliğe modern bir kına gecesi ya da gelin ve kız arkadaşlarına özel bir bekarlığa veda gecesi de demek mümkün.

“Gelin” gibi hissetmenin ilk adımı

Bridal Shower, yurt dışında,1940’lı yıllardan bu yana, müstakbel gelinlerin olmazsa olmaz hazırlık aşamalarından biri. Bu adete göre, gelinin yakınları, düğün öncesi bir araya gelerek, onu hediyelerle şımartıp, kendini tam bir gelin gibi hissetmesini sağlıyor, bir yandan da çifte yeni hayatlarını kurmak üzere yardımcı oluyor. Genelde kadın kadına bir organizasyon olarak düşünülen bu gelenek, modern zamanlara göre şekil değiştirerek kadın-erkek karışık bir topluluğu da bir araya getirebiliyor. Hatta erkek erkeğe showerlar bile düzenleyen damat yakınları bile mevcut. Dolayısıyla, davetlilerin seçimi bir kural değil, tercih meselesi.

Nereden başlasak?

Bridal Shower geleneklerine göre, partiyi gelinin yakın bir arkadaşı veya arkadaşlarının düzenlemesi en uygun seçenek. Düğün gününden 2 ay öncesinden itibaren parti için uygun bir gün seçilebilir. Genelde öğlen veya akşam üstü saatleri, informal bir organizasyon tercih ediliyor. Partinin konsepti, yeri ve eğlence dozu ise tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Unutulmaz bir Bridal Shower

Yakın bir dostunuz için bu güzel günü organize etme görevi size düştü. Davetli listesini belirlediniz. Onlara telefon veya e-mail yoluyla ulaşabilir, gelinin oluştuduğu bir hediye listesi varsa, davetinize bu bilgiyi de ekleyebilirsiniz. Partinin konseptini düşünürken, arkadaşınızın ilgi alanlarından, hobilerinden veya mesleğinden yararlanabilirsiniz. Minimum bir harcamayla seçtiğiniz mekanı, belirlediğiniz konsepte göre süsleyebilirsiniz. Renkli mumlar, en sevdiği çiçekler, dayanamadığı kurabiyeler… her şey sizin yaratıcılığınıza kalmış. Partiniz ev ortamındaysa yemek ve içecek konusunda diğer dostlarınızdan da yardım isteyebilirsiniz. Bizim önerimiz, cupcake, küçük kanepe ve sandviç tarzı, basit ve eğlenceli atıştırmalıklar…

Ona ne alsak?

Aynen Babyshowerlarda da olduğu gibi, gelin adayının kendi istediği hediyeler için bir liste oluşturması en iyi seçenek. Fakat sürpriz bir parti hazırlıyorsanız, siz de onun için bir liste oluşturabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.