Gerçekten Mutlu İnsanların Önemsemediği 10 Şey

0

Mutlu olmak bir ruh hali… Gerçekten mutlu bazı insanlar, hayatlarında bazı şeyler kötü gitse bile, mutlu olmayı bir şekilde başarıyorlar. Mutlu insanların ortak özellikleri nazik olmaları, ayırt etmeden herkesi sevmeleri ve kucaklamaları… Peki mutlu insanlar neleri kafalarına takmıyor, neleri önemsemiyorlar da, bu kadar mutlu oluyorlar?

    1. Kendilerin başkaları ile kıyaslamazlar.
Kendi hayatlarına, işlerine, ailelerine odaklanırlar ve kıskançlık etmezler. Kıyaslama ve kıskançlık mutsuzluktan başka bir şey getirmez. Üstelik, başkalarının hayatlarını, nerelerden geçerek buralara geldiklerini, neler yaşadıklarını gerçekten bilmek imkansızdır.

    2. Paraya ve lükse önem vermezler.
Doğru, zengin olmak, iyi para kazanmak, son model bir araba sahibi olmak güzel şeyler fakat aynı zamanda mutlu olmaya da yetmiyorlar. Gerçekten mutlu insanlar paraları varken de, yokken de mutlu olmayı bilen insanlardır.

    3. Karşılık beklemezler.
Bir yardımı yaparken, gün gelir bu yaptığım bana bir fayda sağlar, diye düşünerek yapmazlar. “İyilik yap denize at” kısmı onlar için yeterlidir. “balık bilmezse halik bilir” kısmı ile ilgilenmezler.

    4. Toplumun Beklentilerini önemsemezler.
Toplumun beklentileri, normları bazen çok baskıcı olabiliyor, iş hayatında hatta aşk hayatında bile hayatımıza yön verebiliyor. Çoğu zaman bu dayatmalara boyun eğmek insanları mutsuz kılıyor. Mutlu insanlar kalplerinin seslerine kulak verip, karar veriyorlar ve mutlu oluyorlar.

    5. Onay almaya veya cesaretlendirilmeye gerek duymazlar.
İnsanların tavsiyelerini dinlerler, ancak onlar onay vermese bile doğru bildiği yolda gitmeye devam ederler. Yapılması gereken bir şey yapılmalıdır, kimsenin onları cesaretlendirmesine gerek yoktur.

    6. Her zaman haklı olmayı önemsemezler.
Haksız oldukları konuları kabul ederler ve bunu kafalarına takmazlar. Hayatta herkes herşeyi bilmek zorunda değil sonuçta! Haksız olduğunu kabul etmek, doğru olanı öğrenme yolunda atılan büyük bir adımdır. Haksızlıklarından ve hatalarından ders çıkarmayı bilirler.

    7. Başkalarının işine karışmazlar.
Başkaları yardım istediğinde elbette yardım ederler, ancak durduk yere burunlarını sokmazlar. Kendi karar vermeyi seven mutlu insanlar, başkaları karar verirken baskıcı ve belirleyici olmak istemezler.

    8. Dedikoduyu önemsemezler.
Hem dedikodu yapmazlar, hem de kendileri hakkında yapılan dedikoldu umurlarından değildir.

    9. Söylenmeyi sevmezler.
Gerçekten mutlu insan hayatlarından memnunlardır, elindekilerle yetinirler. Gelecek için umut dolulardır. Geçmiş, şimdi ya da gelecek için yakınmazlar.

    10. İntikam duygusu taşımazlar.
Negatif duygu ve düşünceler gerçekten mutlu insanlara göre değildir. İyiliğin iyiliği, kötülüğün kötülüğü bulacağına inanırlar ve enerjileri bu tip negatif işlere harcamazlar.

UNUTMAYIN…
Bazen işler younda gitmeyebilir. Hayat her zaman adil ve dengeli olmayabiliyor ama mutluluk her zaman orada duruyor, yeter ki siz görmesini bilin! Bugünden itibaren siz de gerçekten mutlu olmayı seçin!


Share.

About Author

Comments are closed.