Giysilerden Kot Boyası Nasıl Çıkarılır?

0

Kotlar geleneksel olarak bitkilerden yapılmış doğal bir boya olmasına rağmen, günümüz kot üreticileri genellikle sentetik bir form kullanır. Bunun için kotların giyilmeden önce soğuk suyla yıkanması önerilir. Bununla birlikte, fazla boya bazen yıkamada veya kot açık renkli kumaşa sürtünürken lekeleyebilir. Leke taze ise yıkanabilir giysilerden çıkarabilirsiniz. Kot Pantolonun Renginin Solması Önlenebilir

Lekeye bir ön işlem spreyi, sıvı veya jel uygulayın. Alternatif olarak, ağır sıvı çamaşır deterjanı da kullanabilirsiniz. Giysiyi iyice durulayın.

Giysi beyazsa ve çamaşır suyunun kumaş için güvenli olduğunu biliniyorsa, seyreltilmiş klorlu ağartıcı çözeltisi ile yıkayın. Çamaşır makinesini etikete uygun en sıcak suyla doldurun. Giysiyi eklemeden önce normal çamaşır deterjanı ve 1/2 bardak sıvı klorlu ağartıcı ekleyin. Normal yıkayın. Elde Kot Boyama Nasıl Yapılır?

Lekelenen giysi renkli ise klor içermeyen ağartıcı ile yıkayın. Lekenin gittiğinden emin olmak için giysiyi dikkatle inceleyin. Boya hala görünüyorsa, uygun adımları tekrarlayın.

Leke başarıyla çıkarıldığında, giysiyi bakım etiketi üzerinde belirtilen şekilde kurutun. Leke hala görünüyorsa giysiyi asla kurutmayın. Genellikle, yerleşik boya lekelerinin çıkarılması imkansızdır. Çamaşır Makinasında Giysiler Nasıl Boyanır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.