Giysinizden Çay lekesi Nasıl Çıkarılır?

0

Çay lekeleri büyük bir sorun gibi görünmeyebilir. Sonuçta bu soluk sıvı çok fazla leke bırakmıyor gibi görünüyor. Çay lekeleri soluk olabilir ancak tamamen çıkmayabilir. İşte bu durumda başvurmanız gereken yöntemler var.

Çay Lekelerinin Çıkartılması İçin Adımlar
Çay lekesini, soğuk suyla giysinizin arkasından iyice durulayın. Mümkün olduğu kadar lekeyi durulama işlemine erken başlayın. Halıdan çay lekesi nasıl çıkarılır?

Sıvı bir deterjan kullanın ve çay lekesine nazikçe ovun. Deterjanın çay lekesi üzerinde en az 5 dakika beklemesine izin verin. Leke eski veya kuru ise, çay lekesini deterjanla ovun ve 30 dakika soğuk suda bekletin. Giysiyi iyice durulayın.

Çay lekesi izleri kalırsa, sıvı çamaşır deterjanını çayın lekesinin üzerine koyun ve 10-15 dakika boyunca ılık suya batırın. Kahve ve çay lekeleri nasıl temizlenir?

Çay hala ıslak iken lekeye direk olarak kalın bir tabaka halinde üzerine karbonat tozu uygulayın. Toz çayı emer, kahverengi çayı kumaşın dışına çeker ve toz haline getirir. Gece boyunca bırakın ve sonra tozu silkeleyin. Lekenin çoğu çıkarılmalı ve daha sonra giysilerini çamaşır makinesine atmayı deneyebilirsiniz. Zor lekeler nasıl çıkarılır?

Çay lekesinin izleri kalırsa, bir leke sökücü çubuk jel veya sprey uygulayın ve normal yıkamadan önce 5 dakika bekletin. Danteldeki lekeler nasıl çıkarılır?

Bu adımlar işe yaramazsa, çayın lekesini kuru temizleme solventi ile çıkarmayı deneyebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.