Gökkuşağı Şeklinde Buz Küpleri

0

Yaz aylarında serinlemek için bol bol buzlu içecekler tüketiyoruz. İçeceklerinizin içine şık ve hoş aromalı buzlar koyarak ikramınızı güzelleştirebilirsiniz. Hazırlaması gayet basit…

Bu küpleri hazırlamak için gerçekten ayarlanmış bir formül yok. Tamamen kendi tercihinize ve buzu nasıl kullanmayı düşündüğünüze bağlıdır.

Buz, çeşitli doğranmış ve dilimlenmiş taze meyve ve sebzelerden renk alır ve taze otlar doğranabilir. Bu küpleri oluşturmak için her biri suyla kaplanmadan önce buzluğun dibine renkli ürünler ekleyin. Daha fazla renk ister misin? Dondurmadan önce su ile karıştırmak için çilek, renkli meyveler ve ananas gibi az miktarda meyve suyu ekleyin. Çözündükleri zaman, bu renkli küpler içeceklerinize çok ince bir lezzet katacaktır.

Kırmızı
Taze çilek, ahududu ya da nar ile doldurulmuş olan bu buz küpleri, içeceklerinizi renklendirecektir. Limonata ile harika sonuçlar vermektedir.

Kavuniçi
Şeftali, nektarin ve kayısı gibi yaz meyveleri, kıyılmış ve buz küplerine eklendiğinde gerçekten parlıyor. Bu tatlı ve yumuşak küpleri serinletici bir buzlu çay için mükemmel bir ikili oluşturuyor.

Sarı
Sarı renk elde etmek için limon, sarı erik ve ananas kullanabilirsiniz. Soğuk su veya limonata ile güzel bir ikili oluşturuyor.

Yeşil
Salatalık dilimleri, kıyılmış taze fesleğen, yeşil üzüm veya kivi parçaları bu yeşil küpleri oluşturmak için idealdir.

Mor
Mor üzüm ve mor erik bu rengi oluşturmak için kullanılabilir.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.