Gözaltındaki Koyu Halkalardan Kurtulun

0

Gözler vücudumuzun en duyarlı organlarından biridir. Gözlerimizin bunun için çok iyi bakılması gerekir. Soluk benizli insanların nispeten daha ince bir deriye sahip olmasından dolayı gözlerinin altında koyu renk halkalar daha fazla dikkat çeker.

Uyku, yorgunluk, yaşlanma, kalıtım eksikliği, ağlama, uzun süreli güneşe maruz kalma, psikolojik ya da bedensel stres, sağlıksız beslenme, gözlerin ovulması koyu renk halkaların sebeplerinden bazılarıdır. Peki göz altında koyu renk halkalardan nasıl kurtulmak gerekir?

  1. Badem Yağı

Badem yağı göz altındaki yumuşak cilt için iyi vitamindir. Doymamış yağ asitleri ve mineraller bakımından zengindir. Tatlı badem yağı hafif ve yağsızdır. Gece yatmadan önce badem yağını göz çevresine uygulayın ve göz kapaklarına masaj yapın. Sabah yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

  1. Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı, kırışıklık, ince çizgiler ve koyu halkaları cildi nemlendirerek önleyebilir. Günde iki kez saf hindistan cevizi yağı ile gözlerinizin altınıza masaj yapın. 2 ila 3 saat boyunca gözaltınızda kalsın daha sonra su ile durulayın. İstenen sonuç elde edinceye kadar devam edin.

  1. Salatalık

Salatalık cilt pigmentasyonu azaltır ve göz çevresindeki rengi aydınlatan askorbik asit ve kafeik asit içerir. Soğutulmuş salatalık dilimlerini daire şeklinde kesin ve 10 dakika boyunca gözlerinizin üzerinde tutun. Bir hafta boyunca günde iki kez uygulayın.

  1. Patates

Patates bulunan ağartıcı maddeler gözlerin altında koyu renkleri hafifletmeye yardımcı olur. Bir patatesi rendeleyin ve suyunu sıkın. Bu suyu içine pamuk batırın ve hafifçe koyu halkaların üzerine uygulayın. Fark için birkaç hafta günde iki kez aynı işlemi uygulayın.

  1. Gül Suyu

Gül suyu mükemmel bir cilt toniğidir. Cildi canlandırır ve doğal bir temizleyici olarak görev yapar. Bu kırışıklıkları ve cildin erken yaşlanmasını önler. Yorgun gözler için en iyi doğal ilaçtır. İki pamuk topunu alın ve gülsuyu ile ıslatın. 15 dakika boyunca gözlerinizi kapatarak üzerine koyun. Koyu halkaları kurtulmak kadar günde o iki kez tekrarlayın.

  1. Limon

Limon, C vitamini zenginliği ile cildin rengini açmakta çok iyi bir seçenektir. Pamuk topları yardımıyla etkilenen bölgelere limon suyu sürün. 10 dakika bekletin ve daha sonra düz su ile yıkayın.

  1. Çay Poşetleri

Çay poşetleri, sizin göz altındaki koyu halkalardan kurtulmanızı sağlayabilir. Çay da bulunan antioksidanlar ve kafein kan damarlarını sıkıştırır. Tanenler şişlik ve renk değişikliği azaltır. İki kullanılan çay poşetlerini (yeşil veya siyah çay) alın ve yarım saat buzdolabında saklayın. Şimdi kapalı gözlerinizin üzerine koyun.

  1. Soğuk Kompres

Soğuk kompres, şişkinliği azaltır, gözlerin altındaki kan damarları sıkılaştırır. Bir bez alın ve soğutulmuş suya daldırın. Kapalı gözlerinizin üzerine bezi koyun ve 20 dakika dinlenin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.