Granit Mutfak Tezgahları Nasıl Temizlenmeli?

0

Granit tezgahı temizlemenin en iyi yolu nedir? Bununla ilgili çok fazla görüş var. Ama en önemli kesinlikle çamaşır suyunun kullanılmamasıdır. Aslında granit tezgahın temizlenmesi için özel bir temizleyici maddeye ihtiyaç yok.

Granit Tezgahlarda Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler
Granit tezgahınızın üstünün sırla kapalı olduğundan emin olun. Granit çok sert bir yüzeydir ve mermere göre daha az gözeneklidir. Ancak iyi sırlanmamış granitler yağları ve dökülen sıvıları emerler. Granitinizin sırrının iyi olup olmadığını kontrol etmek için üzerine bir iki damla su damlatın, üzerinde kalırsa sırrı iyidir, ama suyu çektiyse o zaman üzerini sırlatmanız gerekiyor.Mutfak Tezgahlarını Temizlemenin Püf noktaları

Yapılmaması gerekenler
Granit mutfak tezgahınızı kesinlikle sert veya aşındırıcı temizleyiciler, süngerler, sirke, limon gibi asidik temizleyiciler, amonyak veya ağartıcı içeren maddelerle temizlemeyin. Bu kimyasalların sık kullanılması, üzerindeki sırrı zayıflatır ve matlaştırır.

Üzerine dökülenleri fark ettiğiniz zaman bulaşık sabunu ve mikrofiber bir bezle silmeniz yeterlidir.

Nasıl Dezenfekte Edilir?
İyi kapatılmış bir granit tezgah, nispeten bakterilere karşı geçirimsizdir. Sıcak su ve bulaşık sabunu, günlük temizlik için yeterli olmalıdır. Bununla birlikte, daha güçlü bir dezenfektan arzu edilirse, 50:50 su ve % 91 izopropil alkol çözeltisini karıştırın. Granit üzerine püskürtün, 3-5 dakika bekletin sonra su ile durulayın ve temiz bir mikrofiber bezle kurulayın. Ağartıcı veya amonyak bazlı temizleyicilerden kaçının. Mutfak Tezgahlarından Hangileri Daha Kullanışlı?

Granit Tezgahı Nasıl Temizlenir ve Dezenfekte Edilir?

Gerekli Malzemeler
Sıcak su
Hafif bulaşık deterjanı
Bulaşık bezi
Temizleme mikrofiber bezi veya havlu bezi
Isopropyl alcohol (isteğe bağlı)

Yapılışı:
Bulaşık bezinizi ılık sabunlu su ile ıslatın. Lavaboyu ılık su ve hafif bir bulaşık sabunu ile doldurun ve daha sonra temiz bulaşık bezini iyice ıslatın. Neden Ahşap Tezgahı Düşünmelisiniz?

Granit tezgahınızı silin. Tezgah üzerinde su şeritlerinin kalmaması için mikrofiber bezle veya yumuşak havlu bezi havluyla iyice kurulayın.

Su ve izopropil alkol solüsyonu ile parlatın ve dezenfekte edin. Periyodik olarak granit tezgahınızı dezenfekte etmek için sabun kalıntısını alın ve parlaklığı sağlayın. Yüzde 50/50 su ve% 91 izopropil alkol çözeltisini karıştırın. Granit üzerine püskürtün, 3-5 dakika bekletin sonra su ile durulayın ve temiz bir mikrofiber bezle kurulayın. Güzel, parlak, temiz granit tezgahlarının tadını çıkarın! Mermer Tezgahlar İçin Ev Yapımı Temizleyici


Share.

About Author

Comments are closed.