Greyfurt ve Biberiye ile Selülitlerden Kurtulun

0

Kış aylarında vücudumuza çok dikkat etmesek de bahar aylarıyla birlikte yaza hazırlıklar başlar. Kadınların en büyük sorunlarından biri selülittir. Yaz aylarında mayoların daha rahat giyilmesi için selülitlerin en aza indirilmesi hatta yok edilmesi tüm kadınların ortak gayesidir. Selülit mücadelesine ne kadar erken başlarsanız yaz aylarına o kadar mutlu bir şekilde girersiniz. Bunun için size doğal bir tarif vereceğiz.

İhtiyacınız olacak malzemeler

2 su bardağı iri kahverengi şeker

1 su bardağı badem yağı

2 yemek kaşığı bal

8 greyfurt uçucu yağ damlaları

4 biberiye uçucu yağ damlaları

2 dal (garnitür için) taze biberiye

Yapılışı

Öncelikle yağ ve şekeri karıştırın. Yağın içinde şekerin erimesi için uğraşmayın. Şekerin iri bir şekilde kalması çok daha iyidir. Ardından tüm esansiyel yağları ve balı ekleyin. Birkaç biberiye yaprağı serperek karışıma renk verin.

Şeker, yağ ve biberiye.. Bu malzemeler zaten mutfağınızda bulunuyor. Yaptığınız bu karışım anti-bakteriyel ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Hazırladığınız bu karışım ile her gün özellikle selülitli bölgeleri 15-20 dakika arasında masaj yapın. Bu bölgedeki yağ hücrelerini küçültürsünüz hem de kan dolaşımını arttırarak selülitlerden kurtulabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.