Gül Yaprakları Nasıl Kurutulur?

0

Romantizmin kalıcı sembolü olarak, klasik gül, bugün bahçeleri süsleyen en cesur çiçeklerden biridir. Ancak, bu güzel çiçeklenmeler güzel görünmekten çok daha fazlası için faydalıdır.

Solmaya başladıklarında çiçeklerin çöpe atmasını önleyin. Sağlığınızı iyileştirmek ve etrafınızdaki dünyaya güzellik katmak için gül yaprakları kullanmanın birçok zekice yolu vardır ve bu makalede size nasıl göstereceği gösterilecektir.

Bu günlerde 100’den fazla gül türü çoğu güzelliği ve sağlık yararları ile ünlüdür. Çünkü günümüz melezleri, bu eski çeşitlerin kokusunun ve faydalı bileşiklerinin derinliğinden yoksundurlar, ancak elinizdeki tüm varlıklar için iyi çalışırlar.

En taze güller her zaman kendiniz yetiştirdikleriniz olacaktır ve süreç düşündüğünüz kadar karmaşık değildir. Aslında, çoğu gül çeşidinin büyümesi kolay kabul edilir, çünkü bunlar sadece biraz gübre ve sağlıklı tutmak için bazı mevsimsel budama gerektirir.

Gül yaprakları nasıl kurutulur?
Bu adımları takip ederseniz fırında gül yaprakları kurutmak kolaydır.

Bahçede kimyasallar kullanılmadan yetiştirilmiş taze gül yapraklarını bulun.
En taze gül yapraklarını dikkatlice toplayın ve bunları süzülmüş suyla yıkayarak temizleyin.
Parşömen kâğıdını bir fırın tepsisinin üzerine serin. Temizlenmiş yaprakları üzerine tek bir tabaka halinde yerleştirin. Tüm sap ve böcek izlerini temizlediğinizden emin olun.
Fırını 150 derecede ısıtın ve kalan suyu alıncaya kadar yaprakları pişirin. Çıtır olmalı ve patates cipsi gibi parçalanmalılar. Hala esnek görünüyorlarsa, tekrar test etmeden önce iki dakika daha pişirmelerine izin verin.

Yapraklar kuruduktan sonra, daha sonra kullanmak için, tercihen doğrudan güneş ışığında olmayacakları bir yerde hava geçirmez bir kapta saklayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.