Gümüş Takılardan Çizikler Nasıl Çıkarılır?

0

Kullanması kolay ve rahat olan gümüş takılar zaman zaman zarar görür. Gümüş hassas bir metaldir, bu nedenle kolayca çizilir. Profesyonel kuyumcuların yardımı olmadan derin çizikler çıkarmak neredeyse imkansızdır. Gümüş mücevherinizde çizikler varsa, bunları parlatmak için düz diş macunu kullanmayı deneyin. Diş macunu çok derin değilse, çizik izlerini yumuşatan hafif bir aşındırıcıdır. Mücevher benzeri yeni bir parlaklık vermek için gümüş cila ile takip edin. Gümüşleri Parlatabilir ve Kararmasını Önleyebilirsiniz

Gümüş takılarınızdaki çizikleri gidermenin yolları:
Gümüş takıları az miktarda suyla nemlendirin. Parmağınızın ucuna bir diş düz macunu sürün. Küçük, dairesel hareketlerle diş macununu gümüş takılardaki çizik alana sürün. Tüm çizikleri ince bir diş macunu tabakası ile kaplayana kadar devam edin.

Diş macununu ılık suyla durulayın ve mücevheri yumuşak bir bezle kurulayın. Tüm çizikler kaybolana kadar bu işlemi tekrarlayın. Mücevheratınıza ilave bir parlaklık kazandırmak için az miktarda gümüş cila uygulayın. Parlatıcıyı gümüşün içine temiz bir bezle parlatın. Kolloidal Gümüş Suyu Nedir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.