Kürdan Kullanmanın 11 Mükemmel Yolu

0

Kürdan, dişler arasında sıkışan yiyecekleri çıkarmaktan çok daha fazla şey için kullanılabilir. Bu küçük sivri uçlu tahta çubuklar, onları her zaman elinizin altında tutmak isteyeceğiniz araçlar kategorisine yerleştirebilecek bazı şaşırtıcı kullanımlara sahiptir.

Kürdanın, hayatınızı kolaylaştırabilecek farklı kullanım alanları vardır. İşte onlardan bazıları…

Sebzeleri korumak için
Salatalık, limon gibi sebzelerin kullanmadığınız kesilmiş kısımlarının bozulmasını önlemek için kürdan kullanabilirsiniz. Sebzenin kesik parçalarını kürdanla birleştirebilir ve hava almalarını engelleyerek çabuk bozulmalarını önleyebilirsiniz.

Bant ucunu sabitlemek için
Kullandığınız bandın ucunu tekrar bulmak her zaman sıkıntılıdır. Ucu bulmak için uğraşırken şeridi tekrar tekrar yuvarlamaya devam edersiniz. Bir kürdan, bandın kesik ucunu kolaylıkla bulmanıza yardımcı olabilir. Sadece bandın kesilmiş ucunun altına bir kürdan yerleştirin, o kadar.

Mum yakmak için
Birden fazla mum yakacağınız zaman, kibrit yanarak hemen biteceği için kürdan burada da size yardımcı olur. Eliniz yanmadan ve birden fazla kibrit tüketmenize gerek kalmadan bir kürdanla birçok mumu yakabilirsiniz.

Mikrodalgada patates pişirmek için
Patatesi mikrodalga fırında pişirmek kolaydır ve fırında patates yapmanın en basit yöntemidir. Ancak bir de temizlik için uğraşmak istemiyorsanız, sadece patateslerin mikrodalgaya dokunmaması için patatese kürdan saplayın.

Teknolojik aletleri temizlemek için
Teknolojik ürünler her ne kadar hayatımızı kolaylaştırıyor olsalar da, özellikle bağlantı noktaları, akıllı telefonun kamera merceği ve kirli dizüstü bilgisayar klavyesi gibi erişilmesi zor parçaları temizlemek kolay değildir. Kürdanı elektronik aletleri temizlemek için kullanabilirsiniz. Sadece kürdanın sivri uçlarından birinin etrafına biraz pamuk sarın ve erişilmesi zor kısımları temizlemek için kullanın.

Yemeklerin taşmasını önlenmek için
Yemek yaparken tencerenin kapağını kapattığınızda taşma ihtimali varsa, bir kürdanla bu sorunu da çözebilirsiniz. Tencere ve kapağının arasına hava alması için bir kürdan yerleştirin.

Gevşek vidaları sıkıştırmak için
Duvarda daha önce delinen bir noktaya vida yerleştirmek istediğinizde, deliğin geniş olması nedeniyle vidayı sabitlemeniz zor oluyorsa, kürdanla sorunu kolayca çözebilirsiniz. Vidayı deliğe taktıktan sonra etrafına 2 ya da 3 kürdan yerleştirin ve vidayı tornavida ile sıkın. Sonra kürdanların dışarıda kalan kısımlarını kesin.

Bitkileri desteklemek için
Solmuş küçük bir fideyi desteklemek için fidenin iki tarafına kürdan yerleştirin, fidenin dik durmasını sağlayacaktır.

Sızdıran boruyu onarmak için
Evinizde sızdıran bir boru varsa, geçici bir çözüm olarak sızdıran noktaya kürdan yerleştirerek sızıntıyı önleyebilirsiniz. Borudaki deliğin büyüklüğüne göre 2-3 kürdan gerekebilir. Kürdanı deliğe yerleştirin ve dışarda kalan kısımlarını keserek, üzerini bantla sarın.

Ojelerinizi sanata dönüştürmek için
Tırnaklarınıza ojeyi sürün, ardından çeşitli desenler oluşturmak için bir kürdan kullanın. Farklı renk kombinasyonları kullanırken daha fazla kürdan kullanabilirsiniz.

Kekin pişip pişmediğini kontrol etmek için
Uğraşarak yaptığınız kekin için pişip pişmediğini anlamak için de kürdan kullanabilirsiniz. Sadece bir kürdanı keke batırın ve çıkarın. Kürdan temiz çıkarsa, kekiniz pişmiş demektir. Eğer kürdan hamurla kaplanmışsa, kekin içinin biraz daha pişmesi gerektiği anlamına gelir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.