Güneşle Uyarılan Bitki Yağları Nasıl Oluşur?

0

Doğal ürünleri seviyor ve kullanıyorsanız ayrıca kendiniz de hazırlıyorsanız otlar ve bitkilerin tıbbi özelliklerini yağlara konularak korunması için mükemmel bir yoldur. Bu, bitkilerin uzun süreli depolanması için raf ömrünü uzatır ve tek başına veya birlikte, losyon, dudak balsamı ve daha fazlası için bir taban olarak mükemmel konsantre bir doğal ilaç sağlar.

Bitkisel yağlar yapmanın birkaç yolu var, ancak en güzeli güneş enfüzyonu ile en iyi yaz sonları sıcak günlerinde yapılır. Uçucu Yağların Faydalarını Biliyor Musunuz?

Bitkisel yağlar uçucu yağlar kadar güçlü değildir ancak aynı faydalı özelliklerin çoğuna sahiptirler ve bu nedenle çocuklar için kullanımı daha güvenlidir .

Tüm güneşle beslenen bitkisel yağların temel bileşeni sabırdır, zira güçlü bir bitki yağı oluşturmak için en az iki hafta gereklidir, ancak nihai sonuç buna dahildir. Bu süre zarfında, yağlar, otların yararlı bileşimlerinin birçoğunu çıkarır. Bunu yapmak için en ideal zaman temmuz ve Ağustos aylarıdır. Ağrıları ve Acıları Hızlı Bir Şekilde Azaltmanın Yolları

Güneş Enerjili Tüm Amaçlı Bitkisel Yağ

En çok kullanılan bitkisel yağ, çok amaçlı bir yağdır. Sakinleştirici, bakterilerin mücadelesine yardımcı olan ve vücudun iyileşmeyi hızlandırmasına yardımcı olan otlar kombinasyonu ile yapılır. Nane Yağı Nerelerde Kullanılır?

Kesikler, çürükler, yara izleri, ısırıklar ve diğer pek çok küçük problem için bu bitkisel yağ kullanılabilir.

Malzemeler

1/4 fincan kurutulmuş lavanta çiçeği
1/4 su bardağı kurutulmuş aynısefa çiçekleri
1/4 fincan kurutulmuş sinir otu yaprağı
1 çorba kaşığı ekinezya kökü
1 çorba kaşığı Civan Perçemi çiçeği
1 çorba kaşığı biberiye yaprağı
2 fincan Zeytinyağı gibi taşıyıcı yağ

Yapılışı

Tüm şifalı bitkileri temiz, kuru kuvart boyutlu bir cam kavanoz içine yerleştirin. Otlari tamamen ve bitki seviyesinin 1 santim üstünde kaplayacak taşıyıcı yağ doldurun (otların genişleyebilmesi için kavanozun en azından bir santim bıraktığınızdan emin olun). Çoğu durumda zeytinyağı kullanabilirsiniz. Ancak jojaba ve badem yağı da iyi çalışıyor.
Kavanozu sıkıca kapatın. En az iki hafta bekletin, ancak en az 4 hafta tercih edilir. Süreyi hızlandırmak ve güneş infüzyonunun faydalarını elde etmek için Gündüzleri güneş altında, geceleri ise içeride tutun.

Yağı kullanmaya hazır olduğunuzda, otları çıkarmak için tülbent veya ince gözenekli süzgeçten geçirin. Sadece ihtiyaç duyduğunuz kadar olanını süzün. Diğer bölümü yine bitkilerle birlikte yağın içinde bırakın.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.