Güzelliğiniz İçin Avokadoyu Nasıl Kullanmalısınız?

0

Cildiniz ve saçınız için avokado kullanarak harika sonuçlar yaratabilirsiniz. Avokado içinde bulunan A,E ve C vitaminleri cildinizi ve saçınızı besleyip onararak, sağlıklı görünmesini sağlar. Peki cilt ve saçımız için Avokadoyu nasıl kullanmalıyız?

Avokado ve bal ile cilt tedavisi için malzemeler:

1/2 soyulmuş avokado

Birkaç yemek kaşığı Bal

1 yemek kaşığı şeker

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz Limon suyu

Avokado, tereyağı ve yumurta ile saç bakımı için malzemeler:

1 çorba kaşığı tereyağı (tuzsuz), oda sıcaklığında

2 yumurta sarısı

1 avakado

Avokado ve bal ile cilt tedavisinin yapılışı:

Birlikte malzemeyi alın. Cildinizdeki gözenekleri açmak için öncelikle ılık suyla yüzünüzü durulayın. İşleme önce Avokadoyu ezerek başlayın. Ardından diğer malzemeleri ekleyin ve pürüzsüz bir macun oluncaya kadar karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza iyice ovarak bir maske gibi uygulayın. 15 dakika bekletin ardından yüzünüzü durulayın. Avokado nemlendirici görev yaptığı için durulamadan sonra nemlendirici sürmenize ihtiyaç olmayacaktır.

Avokado, tereyağı ve yumurta ile saç bakımı

Tuzsuz tereyağı ve yumurta sarılarını birleştirin. Birlikte iyi karıştırın. Bu arada avokadoyu bir püre haline getirin. Püre ile tereyağ ve yumurtası sarısı karışımını birleştirin. Saçınıza ve kafa derisi üzerinde karışımı iyice yedirin. Bir duş başlığı takarak 1-2 saat bekletin. Ardından saçınızı iyice durulayın. saçlarınız kullandığınız malzemeler beslenecek, parlak ve canlı bir görünüm kazanacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.