Güzelliğiniz İçin Tüketmeniz Gereken 10 Yeşil Ürün

0

Eğer yeşil suyu içmeyi seviyorsanız, güzelliğiniz için içebileceğiniz doğal malzemeleri sizler için topladık. Güzellik tariflerini hem çok seveceksiniz hem de cildiniz için ne kadar faydalı olduğunu düzenli olarak tüketmeye başladığında anlayacaksınız.

Yeşil çay

Antioksidanlar ve kafein: Yeşil çay, bu iki güzellik sağlayıcı ile doludur. Buzdolabında hazır bulunduracağınız yeşil çaydan bir fincan içerek günlük ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Salatalık

Uzun bir gece sonra göz altı torbalarınız mı oluştu? Çok eski zamanlardan beri uygulanan serin salatalık maskesi gerçekten iyi sonuç verir. Bu yeşil sebze, doğal tahrişi azaltan antioksidanlar ve flavinoidler içerir. Gözlerinizin üzerine bir dilim serin salatalık koyun. Veya salatalık suyu da içebilirsiniz.

Zeytin yağı

Güzellik denilince olmazsa olmaz Zeytinyağıdır. Zeytinyağının doğal bir nemlendirici olduğu unutmayın.

Kivi

Bir kaç dakika içinde parlak bir cilt elde etmenin en iyi yolu kivi maskesidir. Kiviyi bir hamur haline gelinceye kadar ezin. İçine yoğurt ve hindistan cevizi yağı  karıştırın. Kivi donuk cildin değişmesini sağlayan alfa hidroksi asitler, A vitamini, ve C vitamini içerir.

Yeşil Elma sirkesi

Elma sirkesi mutfak ve banyo dolabının olmazsa olmazıdır. Dörtte biri sirke ve dörtte üçü su olan bir karışım hazırlayın. Bu karışım ile saçlarınızı durulayın. Saçlarınızdaki tüm ürün birinkimlerini yok edeceği için doğal bir parlaklık kazandıracaktır.

Yeşil üzüm

Birçok ünlü cilt bakım markaları için vazgeçilmez bir meyvedir. Cildiniz için kendiniz bakım ürünü yapmak isterseni, bal, üzüm ve yoğurtu karıştırılarak bir bakımı yapabilirsiniz. İçinde bulunan asitlik yağlı ciltler için mükemmel sonuç verir.

Yeşil Limon (lime)

Yeşil limon da güzelliğiniz için mucize yaratan bir meyvedir. Kaba şeker, zeytinyağı ve yeşil limon suyunu karıştırın ve hamur haline getirin. Yüzünüzdeki ölü derilerin atılmasına yardımcı olacaktır.

Tatlı ve sulu kavun

Kavun yüz maskeleri için çok etkilidir. Bir dilim kavun, deri yararlarını tedavi etmek için C vitamini ve antioksidanlarla doludur. Kavunuzu ezerek 20 dakika boyunca cildinize sürün.

Nane

Bir kaç nane yaprağını ezin ve bir macun oluşturmak için içine gül suyu 10 dakika boyunca etkilenen bölgeye uygulayın ve durulayın. Nane içinde bulunan mentol inflamasyonu, kızarıklığı azaltmaya yardımcı olur.

Avokado

Zayıf saçı kuvvetlendirmek için yarım avokadonun içine bir yumurta sarısı, bir çay kaşığı bal ve bir çorba kaşığı zeytinyağı karıştırarak bir maske yapın. Saçınıza ve derisine bu maskeyi sürdükten duş bonesi takarak 30 dakika bekletin. Avokado’da bulunan omega-3 yağ asitleri saç tellerinizi besleyecektir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.