Hafta Sonunu Evde Geçirmek İsteyenler için Tavsiyeler

0

Soğuk ve yağışlı havalarda dışarıya çıkmak zor olsa da bunu aslında ev içinde yapılacak bir hafta sonu tatili olarak düşünürseniz oldukça keyif alabilirsiniz. Belki de bu sayede aynı evde bile olsanız sevdiklerinizden ne kadar uzaklaşmış olduğunuzun bile farkına varabilirsiniz. Biz de havaların soğuması ile birlikte eve takılıp kaldığını düşünenler için hafta sonuna özel tavsiyeler verelim istedik.

Eksikleri Tamamlayın

2 Günlük bir yolculuğa çıkacakmış gibi alışveriş yapıp bütün eksikleri tamamlayın. İki gün boyunca evden dışarıya adım atmak yok.

Mutfağa Beraber Girilecek

Kimsenin kaytarmasına izin yok, tüm yemekler hep beraber yapılacak. Vakit sıkıntısı da çekmediğiniz için bu günlere özel tarifleri deneyebilirsiniz. Tatile çocuklar da dahilse onlara biraz hamur verip yaptıkları farklı şekillerden kurabiyeler yapmak onları oldukça mutlu edecektir.

Tablet, Telefon ya da Bilgisayar Yasak

Acil durumlar dışında mobil cihazların kullanılması kesinlikle yasak; herkesin bir köşede kendi dünyasına çekilmesine izin vermeyin.

Film Gecesi Olmazsa Olmaz

Herkesin hemfikir olduğu birkaç filmi önceden seçin; geceler uzun v e erken kalkma derdiniz de yok.

Oyunsuz Olmaz

Herkesin dahil olacağı kutu oyunları tatilinize renk katacaktır. Eğer çocuklar da varsa kendi çocukluğunuzdan kalma oyunları da onlarla beraber yeninden oynayabilirsiniz.

Hep Beraber Uyuyun

Eğer mümkünse tatile özel olarak aynı odada uyuyun. Hatta çocuklar için kurulacak bir çadırla birlikte kamp havası bile yakalayabilirsiniz.

Sohbet Edin

Sadece sohbet edin; hatta şıkları kapatıp birkaç mum ya da gaz lambası da yakabilirsiniz. Eski güzel anılardan bahsetmek gece boyu sürecek bir sohbetin kapısını aralayacaktır. Çocuklar da varsa emin olun bir süre sonra sizi can kulağıyla dinlemeye başlayacaklardır.

Müzik Dinleyin-Dans Edin

Sevdiğiniz müzikleri dinleyin ve dans edin; anneyle, babayla, çocuklarla ya da sevgiliyle, hiç fark etmez.

Bütün bunların dışında yapmakta hoşlandığınız her şeyi tatilinize dahil edebilirsiniz. Belki de bu 2 günlük tatil hayatınızın her gününü beraber geçirdiğiniz insanlarla aslında ne kadar mutlu olduğunuzu anlamanıza daha çok yardımcı olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.