Halıdan Boya Lekesi Nasıl Çıkarılır?

0

Evinizde boya yapılırken eğer gerekli tedbirleri almadıysanız zaman zaman kazalar meydana gelebilir. Tabi bunların arasında en kütü halınızın üzerine boya gelmesidir. Panik yapmayın, halınızdaki boya lekesini çıkarabilirsiniz. Ev yapımı halı deterjanı

Öncelikle halının üzerine gelen fazla boyayı kazıyın ve lekenin dış kenarından başlayarak vernik sökücü uygulayın. Boya yumuşadığında yavaşça temizleyin. Mümkün olduğunca fazla boya çıkartana kadar, çıkarıcıyı idareci kullanarak tekrarlayın. Boyayı ve vernik sökücüyü yayılmamasını sağlayın. Aksi takdirde daha büyük bir leke yaratabilirsiniz. Bunu önlemek için ayrı ayrı tutamlar üzerinde çalışın, çıkarıcıyı dikkatlice uygulayın ve etrafta bulunan tutamlara yayılmadığından emin olun. Halıdan oje lekesi nasıl çıkarılır?

Herhangi bir boya kalırsa, lekenin üzerine gliserin damlatın ve birkaç saat bekletin. Lekeyi, bir parça soğuk suya konulan el sabunu solüsyonu ile sünger yardımıyla silin. Leke çıkıncaya kadar bu işlemi sürdürün. Halı derinlemesine nasıl temizlenir?

bir başka yöntem de 10 parça suya bir parça beyaz sirke eklenerek elde edilen çözeltidir. Bu çözeltiyi de sünger ile lekenin üzerine koyun ve hafifçe ovun. Leke çıktıktan sonra su ile durulayın ve kurutun. Yün halıdan pet lekeleri nasıl çıkarılır?


Share.

About Author

Comments are closed.