Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır?

0

Halı döşeli bir zemine oje dökmekten daha fazla stresli bir şey yoktur . Çıkarılması imkansız gibi görünebilir, ancak sanki leke hiç orada bulunmamış gibi görünmesi için bazı basit yollar vardır.

Oje lekesini kaldırmak için birkaç farklı ürün var, ancak bu öğelerin hepsi için bir kural var: Lekeyi kesinlikle ovmayın! En azından lekenin çoğunluğunu alıncaya kadar ovma işlemine kesinlikle başlamayın. Halı üzerinde çok küçük bir miktar kaldığında ovma yapabilirsiniz. Halıdan çıkmayan lekeler için pratik çözümler

Peki hangi yöntemleri uygulayabilirsiniz

Aseton içermeyen cila sökücü: Beyaz veya açık renkli halılarınız varsa, lekeye doğrudan dökün ve bir havlu ile lekeyi almaya çalışın. Lekenin çıkması biraz zaman alabilir, ancak tamamen mümkündür. Bu işin anahtarı sabırdır. Halıdaki çay lekesi nasıl çıkarılır?

Saç spreyi: Daha koyu renkli halılarınız varsa, leke sökücü kullanmak istemiyorsunuz, çünkü halınızın renginde değişim veya solma olabilir. Halıdan pas lekesi nasıl çıkarılır?
Lekeye saç spreyi kullanın ve bir sünger veya diş fırçasıyla fırçalayın.

Alkolle ovmak : Gerçekten alkol halı üzerindeki lekeleri çıkarmak için çok iyi sonuçlar vermektedir. Özellikle renkli halılar üzerinde. Lekenin üzerine alkol dökün ve üzerine havlu ile bastırın. Alkol tüm ojeyi emecektir. Güçlü bir halı temizleyicisi nasıl yapılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.