Halılarınız Derinlemesine Nasıl Temizlenir?

0

Halılar sürekli üzerinde olduğumuz için en çok kirlenen yerlerden biridir. Halınız üzerinde derin temizlik yapmak isterseniz sadece doğal ürünler kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyacınız olan şey: sirke, tuz, kabartma tozu ve boraks

Ekipman: Elektrik süpürgesi ve buharlı halı temizleyicisi.

Yapılışı

1. Elektrik süpürgesi : Halınızın üzerini elektrik süpürgesiyle iyice süpürün. Halıdan sigara yanığı nasıl çıkarılır?

2. 1/4 su bardağı tuz, 1/4 fincan boraks ve 1/4 fincan sirke karıştırın. macun kıvamında bir karışım elde edeceksiniz. Bu macunu halının lekeli gibi görünen bölümlerine sürün. Macun tamamen kuruyuncaya kadar birkaç saat boyunca halı üzerine kalmasına izin verin ardından elektrik süpürgesiyle alın. Halıdan koltuk ayağı izleri nasıl giderilir?

3. Buharlı temizleyiciyi çalıştırın. Neden buharlı temizleyici kullandığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Halınızı temizlemek için kimyasal maddeler kullanılmadığı için halı üzerinde akarların ölmesi için bu adımı uygulamanız gerekiyor.

4. Halı şampuğunu atlayın. Sıcak su, sadece halının üzerinden en fazla kiri alabilir, sadece makinenizi gerçekten sıcak su ile doldurduğunuzdan emin olun. Yıkanan veya silinen halılardaki sarı lekeler nasıl giderilir?

5. Özellikle kirli halılarınız varsa, derin derin temizlik için 2,5 litre suya 1 fincan beyaz sirke ekleyebilirsiniz. Halıdaki pas lekesi nasıl çıkarılır?

6. Çoğu makinenin 2 modu vardır. Önce bir düğmeye bastırın ve sıcak suyu bırakın ve ikincisi düğmeyi serbest bırakın ve suyu tekrar emer. İkinci modda zamanınızın 3 / 4’ünü kullanın. Halıyı ıslatın ve mümkün olduğunca halıyı kurutmak için üç dört kez üzerine bırakın. Solan halıların rengi nasıl geri getirilir?

7. Halıların tamamen kurumasını bekleyin. Çoğunlukla kuru olduktan sonra mobilyaları üzerine koyabilirsiniz. Ancak ıslak halı üzerine herhangi bir leke olmasını istemiyorsanız mobilyaların bacaklarına alüminyum folyo koyabilirsiniz. Halıdaki çay ve kahve lekeleri nasıl çıkarılır?


Share.

About Author

Comments are closed.