Hamile Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

0

Hamilelik her ne kadar fiziksel olarak zorlayıcı olsa da bir kadının hayatındaki en güzel dönemlerden biri. Siz de hamileliğin ilk aylarındaysanız ve artık eski kıyafetleriniz küçük gelmeye başladıysa, hamilelik dönemini en rahat şekliyle geçirebilmeniz için giyeceğiniz en uygun kıyafetleri sizler için derledik.

Bol Paçalı Eşofman Altı

Günlük hayatınızda, izne ayrıldığınız ve evde dinlendiğiniz zamanlarda üzerinizden çıkarmak istemeyeceğiniz yegane kıyafet kesinlikle bol paçalı eşofman altı olacak. Tabii ki beli lastikli ve belinizi çok sıkmayacak şekilde olması çok daha rahat etmenizi sağlar. Üzerine yazın bir tişört, kışınsa bir hırkayla günü kurtarabilirsiniz.

Pamuklu Atlet

Yakası açık, esnek kumaştan üretilmiş ve karnınızı tamamen örtecek uzunluktaki atletleri kışın hem iç giyim olarak, hem de yaz aylarında çok rahat bir dış giyim olarak kullanabilirsiniz. Bu atletlerin kumaşının pamuklu olmasına ve cildinizi tahriş etmemesine özen göstermelisiniz.

Bisiklet Yaka Tişörtler

Bisiklet yaka tişörtler yine atletler gibi hem yazın hem de kışın tercih edebileceğiniz en rahat kıyafetler arasında. İsterseniz üzeri hamilelik temalı baskılarla süslenmiş olanları da tercih edebilirsiniz. Ancak tişörtünüzün çok dar olmamasına ve sizi sıkmamasına özen gösterin. Ve yine kumaşının pamuklu olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Sargı Elbiseler

Vücudu bir sargı gibi saran esnek, büzgülü elbiseler normal zamanlarda da hem gece hem gündüz tercih edebileceğiniz mükemmel bir alternatifdir. Hamilelik dönemlerinde de hem vücudunuzun şeklini alarak sizi rahat ettireceği hem de şık göstereceği için bu tür elbiseleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Robadan Büzgülü Elbiseler

Hamilelik döneminde sizi en rahat ettirecek elbise modeli kesinlikle robadan yani göğüs altından büzgülü olan elbiselerdir. Özellikle hamileliğin son aylarına doğru (tabii ki hamilelik döneminiz yaza denk geldiyse) bu elbise modeli hem karın bölgenizi tamamen serbest bırakır hem de rahat bir şekilde hava almanızı sağlar.

Hafif Topuklu Ayakkabılar

Başlık sizi şaşırtmasın. Hamileyken topuklu ayakkabı giymenin zararı tartışılmaz. Ancak uzmanlar vücudun dengesini koruması açısından tamamen düz taban yerine 2-3 cm yükseklikteki topuklu ayakkabıları öneriyorlar. Çünkü hamilelikte annenin karnı büyümeye başladığı zaman anne dengeyi kurabilmek için vücudunu geriye doğru atmak zorunda kalıyor ve bu kısa topuklar vücudun dengede kalmasına yardımcı oluyor.

Spor Ayakkabı

Hamilelik döneminde en çok ödem yapacak bölgeler genellikle ayak bölgeleri oluyor. Hatta bazı annelerin ayakları 1-2 numaraya kadar büyüyebiliyor. Hal böyle olunca ayak numaranızdan biraz daha büyük spor ayakkabı tercih etmek sizi fazlasıyla rahat ettirebilir. Eğer hamileliğiniz yaz dönemine denk geliyorsa tabii ki tercihiniz ortopedik tabanlı parmak arası terlikler olmalı.

İç Çamaşırlarına Dikkat

Her zaman dikkat etmeniz gereken iç çamaşırlarınıza özellikle hamilelik döneminde çok daha fazla özen göstermeniz gerekiyor. Kesinlikle bedeninize uymayan sutyen veya naylon külot kullanmayın. Tüm iç çamaşırlarınızın tamamen pamuklu olmasına ve sizi kesinlikle sıkmamasına dikkat edin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.