Havluyu Kaç Kullanımdan Sonra Yıkamalısınız?

0

Serinletici bir duştan sonra, tek istediğiniz, yumuşak ve ferah kokulu bir havluyla kurulanmak. Ancak, havlunuzu daha önce bir kez kullandıysanız, ikinci kez kullandığınızda çamaşır deterjanı kokusu genellikle olmaz. Bu yüzden merak ettik… Havlularınızı gerçekten ne sıklıkta yıkamalıyız? Bu 5 İpucuyla Havlularınız Süper Yumuşak Olacak

Bakteriler
Duş aldınız ve kuru bir havluyla kendinizi kuruluyosunuz. Havlu nemli olur ve bakteri için mükemmel bir üreme alanıdır. Onu çamaşır makinasına mı atıyorsunuz? Buna gerek yok. Uzmanlara göre havlularınızı üç kez kullandıktan sonra yıkamak en iyisidir.

Uzmanlar, havluyu bir kez kullandıktan sonra yıkama çevreye zarar verir. Sadece havluyu kullanma aralarında mutlaka kurumasını sağlayın. Havlularınızı Tekrar Yumuşacık ve Kabarık Yapacak Tüyo

Yumuşak havlu
Havlularınız çamaşır makinasından çıkıp kuruduğunda sert mi? Bunu düzeltmenin bir yolu var! Öncelikle, havlularınızı yüksek bir sıcaklıkta yıkamak her zaman iyi bir fikirdir. Bunu yaparak, havluyu kaba ve sert hissettiren sabun, cilt pulları ve çamaşır deterjanı çıkarırsınız. Yumuşatıcı kullanmayın; Yumuşatıcı sizin için iyi olmayan bir ton kimyasal içerir.

Bunun yerine, çamaşırlarınıza bir fincan amonyak ve bir bardak sirke ekleyin. Sirkeyi çamaşır makinenizin yumuşatıcı bölmesine, amonyağı ise normal deterjan bölümüna dökün. Amonyak çamaşır deterjanının havlu kumaşına yapışmamasını sağlarken, sirke de mineraller için aynı şeyi yapar. Havlularınızı Neden Katlamamalısınız?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.