Hayalinizdeki Elmacık Kemikleri için Bu Makyaj Tekniğini Deneyin

0

Çıkık elmacık kemikleri, birçok kadının hayali. Yüzü daha kemikli ve dinç gösteren bu kemikler, aynı zamanda gülüşlere de ayrı bir güzellik katıyor. Ancak belirgin elmacık kemiklerine sahip değilseniz, üzülmeyin. Makyaj ustası Napoleon Perdis’in kullandığı makyaj teknikleriyle, siz de hayalinizdeki elmacık kemiklerine kavuşabilirsiniz!

Elle.com’da yayınlanan videoda, sadece birkaç adımda uygulayacağınız bir makyajla, elmacık kemiklerinizi nasıl belirginleştirebileceğiniz gösteriliyor. Sadece çerçeve ve vurgu yaparak makyajınızda mucizeler elde edebilirsiniz. Dünyaca ünlü yıldızların uyguladığı bu makyaj tekniği, son günlerde popülerliğini iyice arttırmaya başladı. Göz alıcı elmacık kemiklerine kavuşmak için siz de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Bu makyaj tekniğini uygulamak için öncelikle aşağıdaki makyaj malzemelerinden edinmeniz gerekiyor.

 • Ten renginizden bir ton açık krem fondöten
 • Ten renginizden iki ton koyu krem fondöten
 • Toz pudra
 • Pembe allık
 • Sıvı aydınlatıcı

Makyajın Uygulanması:

 

 1. Makyaja başlarken öncelikle açık renkli fondöteni alın, çene, burun ve elmacık kemiklerinizin üzerine hafifçe dokundurun.
 2. Daha sonra koyu renk fondöteninizi alarak şakaklarınıza, burnunuzun yan kısımlarına, elmacık kemiklerinizin altına ve çene kemiğinize uygulayın.
 3. Ellerinizi birbirine sürterek ısınmalarını sağlayın ve yüzünüzdeki fondötenleri ellerinizi kullanarak yüzünüze yedirin.
 4. Toz pudra yardımıyla fondöteni yüzünüze sabitleyin.
 5. Elmacık kemiklerinizin en üst noktasına pembe allık uygulayın.
 6. Son olarak, elmacık kemiklerinizin başlangıç noktasına aydınlatıcınızı sürerek makyajınızı tamamlayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.