Hayatta Daha Çekici Olmanın Beş Yolu

0

Bu yazımızda “daha çekici olmak” derken baştan çıkarıcı olmayı kast ettiğimizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Gerçek anlamında “çekici” insanlar hayatlarına daha çok insan veya nesne çekebilen insanlardır. Tabii ki nasıl insanlar ve nesneler çektiğimiz ise çevremize yaydığımız enerji çeşidiyle ilgilidir. Olumlu bir enerji yaydığınızda iyi insanlar ve durumların karşınıza çıktığını, olumsuz bir enerji yaydığınızda ise tam tersinin olduğunu gözlemlemişsinizdir. Peki olumlu enerji yayarak hayatımıza daha pozitif şeyleri çekmeyi nasıl başarabiliriz? İşte size bunu sağlamak için beş küçük öneri:

1.     Biraz Dinlenin

Çok yoğun çalışmak, trafikte geçen uzun saatler ve dolu bir ajanda enerjimizi er geç tüketir. Ara sıra bu tempodan çıkıp dinlenmemiz, yeterli ve kaliteli uyumamız gerekir ki yenilenip tükenen enerjimizi geri kazanalım. Dinlenmek kendimizi iyi hissetmemizi; bu da doğal olarak çevreye daha olumlu bir enerji yaymamızı sağlar.

2.     Doğaya Çıkın

Özellikle büyük şehirlerde, apartman dairelerinde yaşıyor ve ofis binalarında çalışıyorsanız doğa ile bir olmanın eksikliğini çekiyorsunuzdur. Biliyoruz zor ama siz yine de doğaya çıkmak için kendinize mümkün olduğunca çok vakit yaratın. Parklara, ormanlara, su kenarlarına gidin; hayvanları kucaklayın. Doğa ile birleşmek, içinizdeki pozitif enerjinin açığa çıkmasını sağlayacaktır.

3.     Sadeleşin

Hayatınıza daha olumlu şeyler çekmek için fazlalıklarınızdan kurtulmalısınız. Fazla eşyalarınızı, artık sizi bir yere götürmeyen ilişki ve düşüncelerinizi geride bırakın; hayatınızdan çıkarın. Böylece hem fiziksel hem manevi olarak hafiflediğinizi fark edeceksiniz. Sadeleştikçe daha olumlu bir enerji yaymaya başlayacaksınız.

4.     Sevdiğiniz Şeylerle Uğraşın

Hayatınızda belli aralıklarla gerçekten çok sevdiğiniz şeyleri yapın. İşten başınızı kaldıramıyor olabilirsiniz ama eminiz ki herkesin sevdiği şeylerle uğraşmaya vakti vardır. İnsanın sevdiği şeyle uğraşırken hissettiği mutluluk çevreye mutlaka yansıyacaktır. Bu da sizi daha çekici bir insan haline getirir. Toprakla uğraşın, resim yapın, yabancı dil öğrenin, nakış işleyin veya bir şeyleri tamir edin. Tutkuyla yaptığınız şey ne ise ona mutlaka zaman ayırın.

5.     Dinleyin

Gerçekten iyi bir dinleyicinin çevresine fazlaca insan çektiğini görmüşsünüzdür. Zaman zaman kendinizden daha az bahsedip çevrenizdeki insanların hikayelerini dinlemeyi deneyin. Bu sayede yakınlarınız sizin yanınızdayken kendilerini daha rahat ve daha çok kabul görmüş hissedeceklerdir. Onları dinleyerek yaydığınız bu olumlu enerji size geri dönecektir.

 

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.