Hem Haşereleri Kovun, Hem Cildinizi Nemlendirin

0

Yaz aylarında sivrisinekler başta olmak üzere haşerelerden uzak kalmak istiyorsanız, kolay yapabileceğiniz tamamen doğal haşere kovucu losyon bar yapabilirsiniz. Bunların vücudunuza sürüme çok kolaydır. Çocuklarınız bile kendilerine sürebilir. Bar haşereleri sizlerden uzak tutarken cildinizi de besler ve nemlendirir. Sinek Isırıkları Nasıl Kolay Geçer?

Gerekli olan Malzemeler

1 su bardağı hindistancevizi yağı
1/2 fincan shea yağı veya kakao yağı ya da her ikisinin bir karışımı)
1/2 fincan balmumu + 2 çorba kaşığı
1/4 su bardağı taze veya kurutulmuş biberiye yaprakları
1 çay kaşığı kurutulmuş bütün karanfiller
2 çorba kaşığı kurutulmuş veya taze kekik
1/2 çay kaşığı tarçın tozu
1/4 su bardağı kurutulmuş kediotu yaprağı
1 (veya daha fazla) nane yaprağı çorba kaşığı (isteğe bağlıdır, ancak mükemmel bir koku katar)
İsteğe bağlı: 1 çay kaşığı E vitamini yağı
Uçucu Yağlar (isteğe bağlıdır fakat iyidir): Lavanta ve limon (her birinden 10 damla)

Yapılışı
Küçük bir tencerenin içine az miktar su koyun ve kaynatmaya başlayın. Bu tencerenin ortasına cam bir kase koyun ve kurutulmuş biberiye, karanfil, kekik, tarçın, kediotu ve naneyi ilave edin. Üzerinde hindistan cevizi yağını koyun. Badem, zeytin veya diğer yağları da kullanabilirsiniz, ancak daha sonra daha fazla balmumu ilave etmeniz gerekecektir.
Kaseyi tencerenin içinde üstünü kapatarak yaklaşık yarım saat kadar kaynatın. Yağ koyu bir renk alıp biberiye kokusu çıkana kadar devam edin. Sinek Kovucu Neden Kullanılmamalı?

Ardından, kurutulmuş otları küçük bir gözenekli süzgeç veya tülbent kullanarak yağdan çıkarın ve yağı tekrar çiftli kazana dökün. Yağ neredeyse yarı yarıya azaltılacak ve enfüze edilen yağın yaklaşık 1/2 fincanına sahip olacaksınız.

Çift kazana yağı ve balmumu ekleyin ve hepsi eriyene kadar karıştırın. Isıdan çıkarın, E vitamini yağı ve diğer uçucu yağları ekleyin ve istediğiniz kalıplara dökün.

Kalıplarda losyon barların donması için gece boyunca bekletin ve buzdolabına koyun.

Kullanmak için: Sivrisineklere karşı korumak için kuru cildin maruz kaldığı alanları bu losyon barlarla ovun. Hamileyseniz, kullandığınız otların gebelik için güvenli olduğundan emin olun. Evdeki Sineklerden Nasıl Kurtulunur?


Share.

About Author

Comments are closed.