Her Cilt Tonu İçin Doğal Allık Yapın

0

Ticari kozmetikler toksin yüklüdür. Bazı ortak maddeler arasında BHA ve BHT’nin yanı sıra formaldehit salıcı koruyucular ve ağır metaller bulunmaktadır. Bu toksinler cildinize kolayca absorbe olabilir ve tahrişe neden olabilir. Ayrıca ticari kozmatikler pahalıdır. Hem sağlıklı, hem de ucuz allığı evinizde yapmanız mümkün. Üstelik cilt renginize uygun olarak. Toz allık Mı, Krem Allık Mı?

Malzemeler:
Ararot (nişasta)
Ebegümeci tozu
Pancar kökü tozu
Şeftali çicek tozu
Kakao tozu

Malzemelerin Sağlık Faydaları:
Ararot
Sıcak ülkelerde yetişen maranta adlı kamıştan ve kimi bitkilerin kökünden elde edilen, kolacılıkta, dokumacılıkta kullanılan ve özellikle de çocuk maması yapımında yararlanılan nişastadır. Genellikle glütenden arındırılmış bir sindirim yardımcısı olarak kullanılır. Aynı zamanda mükemmel bir cilt emici ve koyulaştırma ajanıdır. Hafif dokusu birikim olmaksızın cilt tarafından kolayca emilir.

Ebegümeci
Çiçekleri kırmızı, soluk sarı ve pembe olmak üzere çeşitli renklerde gelir. Genellikle bitki çayları ve ilaçlarında kullanılır. Sağlık faydalarından bazıları şunlardır: cildin esnekliğini arttırır, antioksidan bakımından zengindir. Cildinizi arındırır ve nemini artırır. Keçiboynuzunun bilinmeyen mucizeleri

Pancar kökü
Pancar kökü, sayısız faydası olan bir yumrudur. Sadece cildinize güzel bir renk katmakla kalmaz, folat bakımından zengindir, cilt hücrelerinin üretimini ve onarımını sağlar.

Kakao tozu
Bu kahverengi toz sadece tatlıların önemli unsuru değildir. Cilt hücrelerini onarmaya ve zararlı serbest radikalleri nötralize etmeye yardım eden antioksidanlarla doludur. Diyet ve kozmetik kullanımı için elde edebileceğiniz en yüksek kaliteyi kullanmaya çalışın. Güzellik için bebek pudrası kullanımı

Allık Nasıl Yapılır?
Kullandığınız miktarlar kişinin cilt tonuna göre değişir. Cilt tonunuzu ayarlamak için deneme yapmak zorundasınız. Kırmızılık fazla olsun istiyorsanız pancar kökünü daha fazla, Kahverengi ton istiyorsanız, kakao tozunu, şeftali renk istiyorsanız şeftali tozunu, pembelik istiyorsanız ebegümeci tozunu daha fazla ilave edebilirsiniz. Yüz kontürleme nasıl yapılır?

Hazırladığınız allığı cam bir kavanozda saklayın. Küçük partilere ayırırsanız birkaç ay taze kalır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.