Her Gün Gülümsemeniz İçin 10 Şaşırtıcı Sebep

0

Gülmenin, gülümsemenin olumlu etkileri saymakla bitmiyor. Bilim adamlarından psikologlara kadar herkes, mutlaka gülümsemek gerektiğini, bu durumun bizleri fazlası ile iyi hissettireceğini açıklıyorlar. Üzüntü ve stresin ömrü kısalttığı, insan bünyesinin günlük hayat koşuşturmacaları arasında yorgun düştüğü ve tüm bu olumsuzlukların pozitif bir hava ve gülümsemeler eşliğinde geçtiği biliniyor. Bizler de sizler için, gülümsemeniz adına neden oluşturacak 10 farklı durumu listeledik. Buyurun…

1. Ruh Halinizi Pozitif Etkiliyor

Hafif bir gülümseme, vücudunuzun elektriğini alırken, bir yandan da tuh halinizi olumlu yönde etkiliyor. Gülümsediğinizde hissettiğiniz mutluluk ve rahatlama durumu, doğrudan manevi olarak da kendini gösteriyor. O nedenle gülümseyin, bırakın modunuz olumlu yönde değişsin.

2. Zorlayıcı Gülümsemeler Dahi İşe Yarıyor

Evet, biliyoruz, her anınız harika geçmiyor. Kimi zaman gülümsemeyi elbette istemiyorsunuz, hatta bu zamanlar gülmek aklınızın ucundan bile geçmiyor. Tam da böyle zamanlara özel olarak, inadına gülümseyin. En kötü durumda, zoraki bir gülümsemenin bile sizi nasıl iyi ettiğini gözlemleyin.

3. Gülümsemek Stresin Etkilerini Azaltıyor

Günlük hayatın bizler açısından en kötü etkilerinden biri de, maalesef ki yüksek dozda strese maruz kalıyor oluşumuzdur. Bu durumun önüne ne yazık ki çoğu zaman geçemiyoruz. İşimiz, hayat mücadelesi, geleceğe dönük endişeler ve diğer farklı sebepler, bizleri stresli hale getiriyor. Ancak gülümsemek, bu stresi bir miktar da olsa düşürüyor. Gülümsediğinizde gevşeyen ruh halinizi düşünün, en büyük stres bile gülen bir insana en fazla ne kadar etki edebilir ki…

4. Gülümsemek Sizi Daha Ulaşılabilir Kılıyor

Asık suratlı, gergin ya da kızgın insanlara yakınlaşan kişiler ne denli az ise, gülümseyen ve pozitif elektrik yayan insanlar da o denli kişi çekiyorlar kendilerine. Açıkçası bu durum, fazlası ile gülümsetici bir neden gibi duruyor. Siz gülün, bırakın insanlar da sizden enerji alarak size yaklaşsınlar…

5. Gülümsemek Sizi Daha Da Güvenilir Yapıyor

Gülümseyen insanlar ile asık suratlı insanlar karşılaştırıldığında, gülümseyenlerin daha güvenilir ve inanılır olması göze çarpıyor. Kişisel gelişim eğitimlerinde de pozitif olmak ve gülümsemek durumlarına fazlası ile değinilir. O nedenle mutlaka gülümseyin; güvenilirliğiniz zedelenmesin!

6. Gülümsemek Beyninizi De Olumlu Yönde Çözüm Arayışlarına İtiyor

İnsan beyni bir takım duygu ve psikolojik etmenler ile birlikte çalışır. Gülümseyen bir insanın daha iyi sonuçlar bulabilmesi ve pozitif durumları yaratabilmesi adına beynine yönlendirmeler yaptığı bilinir. Ruh hali ne ise, beyin de ona odaklı hareket edecektir.

7. Gülümsemek Bulaşıcıdır

Tuhaf ama gerçek; yapılan araştırmaların tümü, gülümsemenin bulaşıcı olduğunu ortaya koyuyor. Karşınızdaki kişiye gülümseyin, bir miktar sonra onun da size güldüğünü göreceksiniz!

8. Gülümsemeler Vücudu Daha Güçlü Kılıyor

Gülümsemenin etkisi hücrelerimize kadar iniyor ve bizleri olduğumuzdan daha olumlu bir havaya sokarak çok daha güçlü olmamızı sağlıyor. Ücretsiz bir güçlendirici olan gülümsemeyi her zaman kullanabilirsiniz.

9. Gülümsemek Yaratıcılığı Artırıyor

Özellikle iş dünyası adına çok önemli olan yaratıcılık, gülümsemeden olumlu etkilenen durumlardan yalnızca bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Gülümseyen insanlar, daha yaratıcı sonuçlara ulaşabiliyorlar.

10. Gülümsemek Bedava

Türk insanına en cazip gelecek sebeplerden birisi de bu; gülmek ya da gülümsemek için para harcamıyorsunuz! Bu özelliğinizi kullanmak tamamen ücretsiz! Yapmanız gereken tek şey, gülümsemek ve bu şekilde büyük bir pozitif ruhu yakalamak… Gerisi kendiliğinden gelişiyor.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.