Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

0

Kredi kartı kadar tehlikeli olmadığını düşünerek EFT gibi bankacılık işlemlerine ücret ödemek istemeyen hemen herkes birden fazla bankanın hesap kartını aktif olarak kullanıyor. Ancak çoğu zaman siz farkında bile olmadan hesap işletim ücreti adı altında bu hesaplardan alınan yıllık işletim ücretleri var. Tek bir hesap için güncel hesap işletim ücretleri ortalama yıllık 100 lira civarlarında. Sahip olunan bütün kartlar ve hesaplar düşünülürse bu kesintiler can sıkıcı boyutlara ulaşabilir.

Biz de bu yüzden hesap işletim ücreti ödemeden tüm bankacılık işlemlerini sorunsuzca yapmak isteyenler için farklı alternatifleri sıralayalım istedik.

iGaranti

Garanti Bankası’nın yeni nesil bankacılık örneği olan mobil uygulaması. Bu uygulama ile birlikte bir hesap sahibi olanlar EFT ve havale işlemleri için hiçbir ücret ödemiyorlar. Bunun haricinde dönem dönem yapılan bir çok farklı kampanya sayesinde yapılan harcamaların bir kısmını iade olarak almak da mümkün. Tabi hesap işletim ücreti de yok.

Finansbank Enpara

Türkiye’deki ilk şubesiz bankacılık uygulamalarından birisi. Hesap işletim ücreti, EFT ve havale ücreti yok. iGaranti’de olduğu gibi Enpara üzerinden yapılan bazı harcamalardan da iade almak mümkün. Enpara hesabı açmak içinse tek yapmanız gereken internet üzerinden hesap açma talebinde bulunmak. Banka telefonla sizden randevu alacak ve bir müşteri temsilcisi evinize ya da ofisinize kadar gelip tüm işlemleri online gerçekleştirecek.

Yapı Kredi Nuvo

Şubesiz bankacılığa Nuvo ile adım atan Yapı Kredi, Nuvo hesabına sahip müşterilerinden hesap işletim, EFT ve havale için ücret talep etmiyor.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk hiçbir müşterisinden hesap işletim ücreti talep etmiyor.

HSBC Bank Büyük Adım Hesabı

HSBC Bankası’ndan Büyük Adım hesabı açtıranlar da hesap işletim, havale ve EFT ücretlerinden muaf. Ancak bunun için en az 3 adet otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekiyor.

İş Bankası

İş Bankası’nın bütün hesapları için geçerli olan uygulama sayesinde 2 adet otomatik ödeme talimatı vererek hesap işletim ücreti ödemekten kurtulabilirsiniz. Ancak havale ve EFT ücretleri için bir değişiklik söz konusu değil.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.