İçkiyi Fazla Kaçırdıysanız Bu Etkili İpuçlarıyla Yenilenin

0

Bir gece önce içkiyi fazla kaçırdıysanız ve ertesi sabah aynaya baktığınızda kendinizden korktuysanız, endişe etmeyin. Bu güzellik sırlarıyla kendinizi anında yenileyebilir, dün gece hiç yaşanmamış gibi, ertesi güne hızlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

İlk Çare: Su

Alkol vücudunuzun büyük oranda su kaybetmesine neden olur. Sabah uyandığınızdaki baş ağrılarının ve ağız kuruluğunun nedeni budur. Sabah kalkar kalmaz ilk yapmanız gereken şey mutfağa gidip bol miktarda su içmek. Hatta içtiğiniz suyun içine biraz limon suyu da eklerseniz kaybettiğiniz elektrolitleri geri alabilir ve antioksidan da kazanabilirsiniz. Limonlu su aynı zamanda cildinizin de parlamasına yardımcı olacaktır.

Kahve Rutinini Atlayın

Ayılmak için kahve vazgeçilmeziniz olsa da, kahvenin de vücuda su kaybettirdiğini unutmayın. Yani ayılmak istersen, daha da yorgun hale düşebilirsiniz. Bunun yerine daha az kafein içersen çay çeşitleriyle kendinizi yenileyebilirsiniz.

Yüzünüzdeki Şişkinliği Yok Edin

Uyandığınızda göz altlarınızın şişkin olması ve siyah halkalar kaçınılmazdır. Ve bu belirtiler sizin dün akşam ne kadar eğlendiğinizi çevrenize belli etmekten hiç çekinmezler. Ancak böyle durumlarda kafeini farklı şekilde kullanarak bu görüntüden kurtulabilirsiniz. Yeşil çay poşetlerini buzlukta dondurun (veya yeşil çayı buz kalıplarına dökerek dondurun) ve bunları gözlerinizin üzerine 10 dakika bekletin. Diğer bir alternatif olarak metal kaşıkları da buzlukta soğutarak göz altı şişliklerinizin üzerine koyabilirsiniz. Soğuk, kan damarlarını daraltacak ve göz altı torbalarınızın inmesini sağlayacaktır.

Yüzünüzün Rengini İyileştirin

Ertesi sabah yüzünüzün rengi de oldukça solgun görünebilir. Hatta kızarıklığa meyilli bir cildiniz varsa lekelenmeler de olacaktır. Ancak CC krem ya da fondöten kullanmak böyle durumlarda işe yaramayabilir. Çünkü bunlar size sadece yapay bir görünüm verir. Eğer taze ve dinlenmiş bir görünüm elde etmek isterseniz yüzünüzü temizleyip nemlendirici kreminizi sürdükten sonra sadece allık kullanarak yüzünüze renk katın.

Gözlerinizi Büyük Gösterin

Gözlerinize hacim vermek için kirpiklerinizi kıvırın ve maskara sürmeyi ihmal etmeyin. Göz kapaklarınıza ten renginizden sadece bir iki ton daha koyu bir far sürmek de size daha uyanık ve zinde bir görünüm sağlayacaktır.

Ruju İhmal Etmeyin

Açık pembe veya şeftali tonları rujlar dudaklarınıza ve yüzünüze canlılık katacaktır. Bu nedenle çok koyu renkler olmasa da, bu tonlarda rujları ya da parlatıcıları mutlaka kullanın.

Kuru Şampuan Kullanın

Eğer çok geç yatıp çok erken kalkmak zorunda kaldıysanız ve saçlarınızı da yıkamaya vakit bulamadıysanız, kuru şampuan sizin için bir kurtarıcı olabilir. Kuru şampuanlar saçın fazla yağını emerek saçınıza hacim kazandırır ve saçınıza yeni yıkanmış bir görünüm verir. Eğer kuru şampuanınız yoksa biraz pudra veya mısır unu da aynı işi görecektir. Ancak saçınızda kalıntı bırakmaması için bir fırçayla veya parmaklarınızla pudranın ya da mısır ununun fazlalığını almanız gerekir.

Gülümseyin!

Dün akşamı düşünüp hayıflanmaktan vazgeçin. Güzel bir gece geçirdiğiniz ve anılarınıza mutlu bir an daha eklediğiniz için gülümseyin. Ertesi gün, o güne odaklanın ve aynaya her baktığınızda gülümseyin. Böylece ruh halinizi yüksek tutabilir ve ertesi günü çok daha verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.