İndüksiyonlu Ocak Nasıl Temizlenir?

0

Üzerine konan tencereyi ısıtan ama elinizi yakmayan bir ocak hayal edin. İşte İndüksiyonlu ocak budur. Pişirme işlemi teknik olarak yiyeceğe ısı eklenmesidir.

Yeni bir mutfak almaya gittiğinizde, satıcılar genellikle bir indüksiyon ocak almayı öneriyorlar çünkü bu bir gaz ocağından temizlenmesi çok daha kolay. Halen gazla yemek pişirmek isteyenler artık camdan gaz seçeneğine de sahipler; Bu, indüksiyon kadar fantazi görünüyor ama yine de gazla pişirmenin faydaları var. İndüksiyon ve cama göre gaz çok hoş görünebilir, ancak temizliği söz konusu olduğunda birkaç sorun vardır. Ankastre Ürünlerin Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ayrıca bir indüksiyonlu ocağını temizlerken ne yapılmayacağını da açıklayacağız .

Ne yapmamak gerekir
İndüksiyonunuzu veya camdaki gaz ocağınızı temizlemek için büyük silahları çıkarmadan önce ne yapmamasını bildiğinizden emin olun. Ne yaparsanız yapın, çelik sünger veya aşındırıcı ürünler kullanmayın. Bu şeyler kalıcı çiziklere neden olabilir. Ayrıca ocağın tamamen soğuduğundan emin olun. Ocağı hala biraz ılıkken temizlemenin kullanışlı olduğunu düşünebilirsiniz, böylece dökülmeleri daha rahat temizlersiniz ancak temizlik ürünleri de yanabilir ve bu da daha fazla hasara neden olabilir. Ve son olarak asla cam temizleyici kullanmayın! Cam temizleyici, ocağın üstündeki cam plaka için çok sert olabilir ve zarar verebilir. Ocaklar Nasıl Daha Temiz Olur?

İndüksiyon ocağını temizlemek için gerekenler:
Mikrofiber bezler
Karbonat
Beyaz sirke
Havluları
Bulaşık sabunu

Yapmanız gerekenler
Ocak tamamen soğuduğunda, önce tüm yiyecek artıklarını temiz, kuru bir mikrofiber bezle temizleyin. Yemek Taşan Ocak Nasıl Temizlenir?

Ocağa biraz karbonat tozu serpin. Bol miktarda koyabilirsiniz ama bütün bir kutuyu kullanmaya gerek yok.
Beyaz sirkeyi bir sprey şişesine koyun ve karbonat tozu üzerine püskürtün. Karbonat tozu ve sirke birbiriyle temas ettiğinde köpürmeye başlar.
Bir tası ılık su ve bir miktar bulaşık sabunu ile doldurun. İçine bir çay havlusu koyun ve sıkın. Ocağı ıslak çay havlusu ile örtün (örtmek için yeterli değilse, ikisini kullanın). Çay havlularını 15 dakika kadar orada bırakın.
15 dakika geçtikten sonra, her şeyi silmek için çay havlu kullanın; ocağı mümkün olduğunca temizleyin.
Ocağa biraz sirke püskürtün ve kalan kiri veya yiyecekleri temizlemek için başka bir mikrofiber bez kullanın. Cam ocağınız şimdi gerçekten parlamaya başlayacak! Ocak Düğmeleri Nasıl Temizlenir?


Share.

About Author

Comments are closed.