İnsandaki Başarı Hırsı

0

Dünyada sadece 2 adet mevcudu olan posta pullarından bir tanesi,  müzayedeye çıkartılmıştı. Artırmaya bir çok ünlü koleksiyoncu katıldı.

Bir adam, yüz binlerce dolar vererek o pulu aldı.

Aldığı pulu inceledi. Gerçekten dünyada mevcut 2 puldan birisi olduğuna kanaat getirdikten sonra, derhal yüz binlerce dolar verdiği o pulu yırttı ve arkasından;

İşte şimdi, dünyada bir tek bendeki pul kaldı” dedi.

(Gerçek bir hikayedir.)


Paylaş.

About Author

Marmara Üniversitesi Arşivcilik Bölümünü dereceyle bitirdi, Koray Holding’te iş yaşamına İnsan Kaynakları alanında başladı, 3.5 yıl burada çalıştıktan sonra, Turkcell İnsan Kaynakları Ekibinde öncelikle 3 yıl Turkcell Akademi’nin kuruluş çalışmalarında bulundu, daha sonra İşealım Ekibine geçti, 4 yıl burada görev yaptıktan sonra Organizasyonel Gelişim ve Değişim Ekibinde 1 yıl çalıştı ve Turkcell’den ayrılarak Nortel Networks İnsan Kaynakları Müdürü olarak, Vodafone Türkiye İşeAlım Müdürü olarak çalıştı. Halen Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız otomotiv dizayn şirketi olan Hexagon Studio’da IK ve İdari İşler Müdürü olarak çalışmaktadır. PERYÖN (Personel Yönetimi Derneği) üyesidir. İngilizce, Osmanlıca, Farsça bilmektedir. Çalışmanın dışında kalan zamanlarında kitap okumak ve spor yapmak en çok vakit harcadığı alanlardır.

Comments are closed.