İşyerinde Makyaj Yaparken Yapılan 10 Hata

0

İşyerinde, güzellik bazı kurallara uygulmasını gerektirir. Tıpkı işlerinde giyiminize nasıl dikket ediyorsanız, yapacağınız makyajında işlerine uygun olması gerekir. Yanlış makyaj uygulamaları, işyerinde sizin imajınıza zarar verebilir. Küresel makyaj sanatçısı Jerry Johnson, işyerlerinde en çok yapılan 10 makyaj hatasını sıraladı.

 

  1. Ofislerin aydınlatması makyaj yapmaya uygun değildir:

Eğer iş yerinde makyaj yapıyorsanız bu gerçeği bilmeniz gerekir. Ofislerde aydınlatma için kullanılan Floresan aydınlatma makyaj uygulaması için korkunç olabilir. Bunun için mutlaka doğal ışık bulunan bir alanda makyajınızı yapın. Aksi halde floresan ışında aşırı makyaj yapmış olacaksınız.

 

  1. Kesinlikle ışıltılı ürünler kullanmayın

Işıltı ve ışıltılı makyaj her zaman akşam bir yere gideceğiniz zaman yapabileceğiniz makyajdır. Eğer kendinizi çok soluk hissediyor ve biraz ışıltı vermek istiyorsanız o zaman sadece allığınıza çok az bir miktar ekleyebilirsiniz. aksi halde işlerinde bir parti kızı olarak dolaşırsınız.

 

  1. Sunum yapasaksanız maykaj dikkat çekmemeli:

Eğer bir sunum yapacaksanız, dinleyen kişilerin sizin konuşmalarınıza odaklanması gerekir. Bunun için sunum yapacağınız zaman dinleyenlerin dikkatini çekecek makyaj ve özellikle ruj sürmekten kaçının.

 

  1. Çok fazla fondöten kullanmayın:

Krem ve toz şeklinde aşırı fondöten kullanmayın. Floresan ışıklarının altında cildiniz kireç gibi görünebilir. Bunun yerine, gözaltlarınızdaki halkaları kapatan veya renkli nemlendiricili fondötenler kullanabilirsiniz. Cildinizdeki tüm kusurları kapatacak şekilde fondöteni sadece geceleri dışarıya çıkarken kullanın.

 

  1. Çok sık kendinizi kontrol edin:

Makyajınızın durumunu tabi ki sık sık kontrol edebilirsiniz ama yeni aldığınız bir ürünü masanızda yüzünüze denemeyin. Tulavete gittiğiniz zaman ve boş vakitlerinizde bu denemeyi yapın ama masanızda asla.

 

  1. Kaşlarınızı ihmal etmeyin

Kaşlar yüz için çok önemlidir. ancak bunun için kaşlarınızı doldurmak için önce kalemleri deneyin. Nasıl durduğuna bakın. Kaşlarınızı kalıcı olarak doldurarak ertesi gün kesinlikle işyerine gitmeyin. Kalemlerle küçük küçük denemeler yapın. Böylece herkes kaşlarınızın doldurulduğunu ertesi gün anlamamış olacaktır.

 

  1. Dudak parlatıcısı kullanın

Parlatıcılar kişileri genç ve rahat göstermektedir. bunun için işyerinde parlatıcı rujları tercih edebilirsiniz. Eğer renkli bir ruj kullanıyorsanız üzerine parlatıcı sürmeyin. Bunu sadece geceleri dışarı çıkarken kullanın.

 

  1. Agresif makyajden uzak durun

İşyerinde kesinlikle agresif makyaj uygulamalarından uzak durun. Bu sizin imajınız için iyi olmayabilir. Kesinlikle cilt tonununa yakın, çok fazla dikkat çekmeyen bir makyaj seçin.

 

  1. Allığı atlamayın

Bir çok kadın fondöten kullandıktan sonra allığın gerekmediğini düşünür. Bu büyük bir yanlıştır. Allık yüze renk verir ve doğallık kazandırır. Allıksız floresan ışıklarının altında çok soluk görünebilirsiniz.

 

  1. Çok fazla malzemeye ihtiyaç yok

Makyaj içinde çok fazla malzemeye ihtiyacınız yok. Bunun için masanızda makyaj ürünleri bulundurmayın. Rimel, allık ve ruj yeterli olacaktır. Ve bu uygulamayı işyerine gelmeden yapmanız en doğrusu olacaktır. Alarmınızı 15 dakika erkene ayarlamanız yeterli olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.