İyi Bir Birliktelik İçin 11 Öneri

0

Yeni bir ilişkiye başladınız, hayatınıza birini aldınız, artık bazı şeylerin değişeceğinin farkında olmanız gerekir.

İyi bir birliktelik için yapmanız gereken fedakârlıklar olacaktır artık. Mutlu bir birliktelik için karşılıklı sorumlulukları taşımak zorundasınız. Peki, mutlu bir beraberlik için neler yapılmalı sorusuna alanlarındauzman olan ilişki uzmanları size bazı püf noktaları verecektir.

İyi Bir İlişki İçin Öneriler

1. Onu ne kadar çok sevdiğinizin farkında olmasını sağlayın, hayatındaki en değerli kişi olduğunu ona hissettirin.

2. Onu mutlu edin beraber geçirdiğiniz zamanı dolu dolu yaşayın, onu gülümsetin stresli bir günün ardında hayat kaynağı olun.

3. Arkadaş olun onla, dertlerini, sıkıntılarını, hayallerini size anlatmasını sağlayın aynı şekilde sizde ona anlatın özelikle geleceğinizle ilgili planlar kurun.

4. BİZ kelimesini kullanın, birbirinizi ayrı düşünmeyin.

5. Ortak karar verin. Bir konu hakkında konuşurken son sözünüz verdiğiz ortak karar olsun.

6. Kavgadan kaçının sinirli olan tarafı da anlamaya çalışın sabırla öfkesinin geçmesini bekleyin. Sonra sakin bir şekilde sorunu haletmeye çalışın.

7. Güvenin hem kendinize hem de hayatınız da ki kişiye sorgulayıcı olmayın. Bazı cümleleri kullanmama çalışın örneğin, nerdesin, beni neden aramıyorsun, neden bana geç dönüyorsun, ne haltlar karıştı yorsun, sana artık güvenmiyorum gibi cümleler sakın kullanmayın. Bunlar yerine aşkım sorun nerde, bir sorunun mu var gibi size açıklama yapmasını sağlayan cümleler kullanın.

8.Affedici olun. Yapılan bir hata sonrası olayı çok uzatmayın affedici olun.

9. Ailesiyle tanışın ailesiyle iyi iletişim içinde olun bu ilişkinizi daha sağlam temellere oturtacaktır.

10. Onun sevdiği yemekleri yapın, yeni yemekler yapmayı, tatlılar yapmayı onun için öğrenin. Arada küçük hediyeler alın onu ne kadar çok sevdiğiniz söyleyin.

11. Onu sevginizle şımartın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.