İyi Bir Uyku İçin Yatağınız Her Zaman Temiz Olmalı!

0

Yataklar çok önemli ev eşyalarından biridir. Yatağınızın iyi ve rahat olmasının yanısıra temiz olması da sizin iyi bir uyku uyumanızı sağlar. Yatağınızı temizlemeniz için sert kimyasallar kullanmanıza gerek yok. Bu yazımızda size yatağınızı temizlemenizin kolay yolunu aktaracağız.

 

 

 

İhtiyacınız olacak malzemeler:

 

250 gram kabartma tozu

Esans

Elektrikli süpürgesi

 

Yapılışı:

 

Yatağınızı nasıl temizlemeniz gerektiğini anlatmadan önce çok önemli bir bilgiyi vermek istiyoruz. Yatağınızın ömrünü uzatmak için her altı ayda bir çevirmeniz gerektiğini unutmayın. Yatağınız üzerinde temizleme işlemine başlamadan önce yatak üzerinde bulunan yorgan, çarşaf gibi eşyaları kaldırın. Ardından elektrik süpürgesi ile iyice üzerini süpürün. Böylece yatak üzerinde bulunan tüyler, tozlar ve vücut kıllarını temizleyin.

 

Kabartma tozu kutusunu açın ve en sevdiğiniz uçucu yağdan içine 10 ile 20 damla arasında damlatın. Sonra kutuyu kapatın ve yağın karışması için iyice sallayın. Yağ olarak lavanta, papatya, sandal ağacı ve ylang ylang harika sonuçlar verebilir. Bu yağların sakinleştirici etkileri olduğunu unutmayın. Uçucu yağlar aynı zamanda doğal antibakteriyeldir.

 

Karışımı hazırladıktan sonra tümünü yatağın üzerine serpin. Ardından elinizle yatağa tozla birlikte masaj yapar gibi iyice yayın. Böylece yatağın her tarafına tozu ulaştırın. Kabartma tozu ve uçucu yağları bir saat boyunca yatağınızın üzerinde kalmasını bekleyin.

 

Beklerken, güzel ve temiz bir uyku alanı oluşturmak için yatağın çevresini ve duvarlarını silebilirsiniz. Bir saatin ardından elektrik süpürgesi ile yatağın üzerine serptiğiniz tozu alın.

 

Yatağınız üzerinde bulunan kir ve tüm kalıntıların ortadan yok olduğunu göreceksiniz. Artık akarların bulunmadığı yatağınızda rahatlıkla uyuyabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.