İzmir Kızlarını Popüler Yapan Şey Nedir?

0

İzmir’in kızları için şarkılar yazılır, deyimler söylenir. Her ortamda İzmir’in kızları kendini belli eder. Peki, İzmir’in kızlarını bu kadar popüler yapan şeyler nelerdir?

Körfeze kurulmuş bir kıyı şehri olan İzmir’de insanlar denizle iç içedirler… Hatta rivayete göre burada savaşçı bir kadın topluluğu olan Amazonlar yaşamıştır. “İzmir’in kızları savaşçı ruhunu Amazonlardan alır.” derler! İzmir’de iklim oldukça sıcak seyreder, vapurlar Karşıyaka, Göztepe arasında işler durur. İzmir’in kızları böyle sıcak bir ortamda, deniz kenarında, yazlıklarda büyüdükleri için hep sıcaktırlar. İzmir’in kızlarını tanımayanlar onların samimiyetlerini yanlış algılayabilirler. Çünkü yeni tanıştıkları insanlara bile oldukça içten davranırlar.  İzmir kızlarını özel yapan şeylerin başında onların samimiyeti gelir. Peki, başka neler İzmir Kızları’nı cazip kılıyor?

İzmir’in kızları rahattır, üzerlerinde mahalle baskısı hissetmezler o yüzden daha çok kendileri gibi olurlar. Bu durum onların doğallıklarını ortaya çıkarır. Doğal bir kadın diğerlerinin bir adım önündedir.

İzmir’in kızlarında doğuştan gelen bir özgüven vardır. Yaşadıkları ortamın sosyalliği yazlıklarda koşturmacalar, kızlı erkekli gezmeler onların ilişki özgüvenlerini artırır. Dolayısıyla bir ortama girdiklerinde özgüvenli tarzları ile olumlu etki bırakırlar.

İzmir’in kızları daima neşelidir. Etraflarına pozitif enerji yayarlar. Bu bile başlı başına onları cazibe merkezi haline getirir.

İzmir’in kızları duyguları ile yaşar ve bunu belli ederler. Kızdıkları zaman hemen celallenirler. Bunu en üst banttan yaparlar. Efedir, İzmir kızları…

Gerçek İzmir kızı para peşinde koşmaz, rahatlığı sever, az çalışayım çok kazanayım ister ama sevdiği zaman peşini kolay kolay bırakmaz.

İzmir kızları insancıldır. Yardım etmeyi sever, yaşlı genç fark etmez bir İzmir kızını her yaştan birine erkek-kadın ayırt etmeden yardım ederken görebilirsiniz.

İzmir’in kızları her zaman bakımlıdır. Markete bile inerken en şık eşofmanını giyer hemencecik takıp takıştırır.

İzmir’in kızları, konuşmaktan, konuşulmaktan, gezmekten, yemekten içmekten keyif alır.

İzmir, en batıda en batılı şehrimizdir. Rumlarla iç içe yaşamış olmanın getirdiği modernite anlayışı günümüze kadar gelmiş, İzmir kızlarının yaşam anlayışlarını da etkilemiştir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.