Kaç Yaşında Olursanız Olun, Annenize Sorabileceğiniz Sorular

0

Anneler hayatımızı kolaylaştıran en değerli varlıklarımız. Bir zamanlar anneme anneler gününde bir buzdolabı magneti almıştım. Üzerinde “Tanrı kendine yardımcı olması için anneleri yarattı” yazıyordu. Bu gerçekten doğru, anneler her zaman bizimle, zor anlarımızda her zaman yanımızda. En güzel kanıtı ise, her yaşta onlara ihtiyacımız olduğunu gösteren sorularımız!

“Anne, ben şimdi ne yapacağım?” 

Ne zaman başınız sıkışsa en doğru çözüm önerisi annededir. Bunu bildiğimiz için her daim annemize sorduğumuz bir sorudur.

“Anne, dolmayı nasıl yapıyorsun?”

En iyi yemekler annelerin elinden çıkar değil mi? Onun gibi yemek yapmak ise harika bir his. Yemeğin kokusunun eve yayılması ve annenizin tarifi gibi olması, kendinizi evinizde hissetmenizi ve başarabildiğinizi hissetmenizi sağlıyor.

“Anne, en sevdiğim beyaz elbisemdeki lekeyi nasıl çıkaracağım?”

Anneler temizlik konusunda her zaman en iyidirler. Pratik birkaç taktik ile eskisinden beyaz bir elbiseniz dahi olabilir. Anneler her zaman telafi edici ve onarıcıdır.

“Anne, arkadaşlarım gelecek bize yemek yapar mısın?”

Asla hayır cevabı almayacağınız ve nazınızı sonuna kadar çekecek tek kişi annelerdir. Arkadaşlarınızın en sevdiği yemekleri yapar ve annenizle övünmenizi sağlar.

“Anne, hasta oldum bana bakar mısın?”

Hastayken birçok kişi mikrop kapma telaşı işe size yaklaşmaz. Anneler ise en gizli hasta çorbası tarifi ile baş ucunuzda oturmaya hazır kişilerdir.

“Anne, onunla ilgili ne düşünüyorsun?”

Annelerin hisleri oldukça gelişmiştir. Karşıdaki kişinin, size karşı yaklaşımını net bir şekilde görür. Bir annenin koruma iç güdüleri ile sınanan bir erkek sınavdan başarıyla geçti demektir.

“Anne, torununun gazını nasıl çıkaracağım? Anne, neden ağlıyor anlamıyorum?”

Anne olduğunuzda ve çaresiz kaldığınızda yine yanınızda anneniz olacaktır. Sabahlara kadar uyumadığınız zaman düşünmeden arayabileceğiniz tek numara annenizindir. Verdiği her taktik işe yarar.

“Anne, biz işteyken çocuğa bakabilir misin?”

Anneler aşkınızın meyvesini de en iyi şekilde sahiplenir. Sizin parçanıza en içten bakan anneniz olacaktır.


Paylaş.

About Author

Eğlenmeyi seven farklı yaşamlara saygı duyan ve sürekli yeni insanlar tanımayı seven biriydim. Henüz tanınmayı bekleyen koca bir dünya vardı; her santimini gezmek, yeni yemekler yemek, yeni insanlar tanımak ve yeni felsefeler öğrenmek istediğim bir hayatım vardı. Ancak bunu birilerine duyurmak bir yerden sonra daha önemli gelmeye başladı. Yazmayı ve okumayı tutkulu bir şekilde seviyordum ve artık düşüncelerimi insanlarla paylaşmak istediğimi fark ettiğimde bütün bunları yazıya dökmeye başladım… Özellikle güzel film izlemenin; insanın yaşamını yönlendirmesi konusunda büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum; bu güne kadar birçok film izledim ve çoğunda ben olsam ne yapardım dedim. Bir filmde başrol olmak aslında hayal değil sadece. Yazdıkça bir yerden sonra aslında bütün filmlerin bizim hayatlarımızdan esinlenilerek yazıldığını; aslında herkesin kendi filminin başrolü olduğunu gördüm… Yazmanın insanlar üzerinde huzurlu bir etki bıraktığına inanıyorum. Benim için yazının gücü kıyaslanamaz. Tıpkı bağırarak söylediklerinizin beyine emir gibi gitmesi gibi yazıda evrene yolladığınız emirler bence…

Comments are closed.