Kadife Koltuk Temizliği Nasıl Yapılmalı?

0

Koltuklarımızın kumaşları farklı farklı olsada genellikle kadife olmasından hoşlanıyoruz. Ancak kadife temizlenmesi zor bir kumaştır. Özellikle küçük çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa koltukların temizliği daha da önem taşır. Peki kadife koltuklar nasıl temizlenmeli?

Önce mobilya parçanızdaki temizlik kodunun ne olduğunu öğrenmek için temizlemeden önce bakın. Kadife genellikle “S” kodudur, bu da temizlik solventleri ile (sadece kuru temizleme) işlem görmesi ve suyla iyi reaksiyona girmemesi anlamına gelir (lifleri düzleştirir ve zarar verir, arkasında kötü bir beyaz halka bırakabilir). Kumaş koltuk derinlemesine nasıl temizlenir?

Temizlikte sert kimyasalları kullanmak istemiyorsanız o zaman temizleme ürününü kendiniz yapmalısınız. Kadife koltuklar için iki malzeme yeterlidir.

Gerekli olan Malzemeler
Karbonat
Limon suyu
Cam kase
Lif veya temiz bez Ev yapımı koltuk leke çıkarıcısı tarifi

Yapılışı
Her zaman olduğu gibi, tüm parçayı temizlemeden önce kumaşınızın temizlik solüsyonuyla nasıl tepki verdiğini görmek için, önce mobilyalarınızda göze çarpmayan bir alanı test edin. Koltuk kumaşı seçiminde nelere dikkat etmek gerekiyor?

kadife-koltuk-temizligi2

1. Elektrik süpürgenize koltuk fırçasını takın ve önce koltuğunuzu iyice süpürün. Bu, haftalık temizlik yöntemidir ve aynı zamanda lekelerin çıkarılması için ilk adımdır. Tozlu koltuklar nasıl temizlenir?

2. Limon suyu ve kabartma tozu çözeltinizi karıştırın. Nokta temizliği için, iki yemek kaşığı kabartma tozu kullanabilirsiniz. Köpük köpük oluncaya kadar karbonatın üzerine limon suyu ilave edin. Tüm bir kanepeyi temizlemeyi planlıyorsanız, biraz daha büyük bir kase kullanmak isteyeceksiniz ve muhtemelen çözümü birkaç kez daha yapacaksınız. Koltuk temizliğinin püf noktaları

3. Köpüğü yumuşak bir bezle alın ve koltuğunuzu silin. Ne yaparsanız yapın, solüsyonu kadifeye sürmeyin. Ovma işlemini düz hareketlerle yapın. Deri koltuk nasıl temizlenir?

4. Döşemenin kuruması çok uzun sürmemelidir. Ancak yinede sildikten sonra 3-4 saat beklemeniz iyi olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.