Kahveden Vücut Peeligi Hazırlayın

0

Evinizde filtre kahve içiyorsanız, telvesini atmayın. Filtre içinde kalan kahve ile kendinize mükemmel bir vücut peelingi hazırlayabilirsiniz. Bu yazımızda filtre kahve ile vücut peelingini nasıl hazırlayabileceğinizi anlatacağız.

İhtiyacınız olacak malzemeler

1 kaşık esmer şeker

Badem veya hindistancevizi yağı

1/4 fincan organik kahve telvesi

Yapılışı:

Bir macun kıvamı oluşuncaya kadar badem veya hindistancevizi yağı ekleyerek, kahverengi şeker ve kahve telvesini karıştırın. Karışımı elde ettikten sonra küvetin içinde bu uygulamayı yapmanızı öneriyoruz. Banyo yaptıktan sonra bu karışı özellikle selülitlerin bulunduğu bölgelere ağırlık vererek özellikle yukarıya hareketlerle masaj yapın. Masajı tamamladıktan sonra 15-20 dakika kadar karışımın vücudunuzun üzerinde kalmasını sağlayın. Ardından ılık veya soğuk su ile durulayın.

Kafein, vücudunuzda bulunan selülit yağ hücrelerinin boyutlarını küçültmeye yardımcı olacaktır. Bunun için özellikle selülitli olan bölgelerin bu karışım ile masaj yapılmasını öneriyoruz. Ayrıca bu karışım vücudunuzdaki ölü derileri de atarak, taze ve parlak bir deriye sahip olmanızı sağlacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.