Kalıcı Marker Lekesi Farklı Yerlerden Nasıl Çıkarılır?

0

Kalıcı marker lekelerini çıkarmak inanılmaz derecede zordur, bazen de imkansızdır. Bu yüzden de adı “kalıcı” olarak vurgulanmış. Boyanın çıkıp çıkamayacağı, malzeme, mürekkep rengi ve boyanmanın ne zaman olduğuna bağlıdır. Birçok yüzeyden kalıcı marker lekesinin nasıl çıkarılacağını anlatacağız.

CILT
Kağıt havluya sürtünen alkol dökün , ardından mürekkebi temizlemek için kullanın. Ayrıca el sabunu veya cilt temizleme kremini de kullanabilirsiniz. Bir homestyle ipucu, bir pamuk topunu sütü batırın ve lekeyi silin. Etkili olacaktır. İpek giysiden leke nasıl çıkarılır?

ÇAMAŞIRLAR
Lekeyi temiz kağıt havluların üzerine yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirin. Süngerle lekenin etrafındaki alana sürtünerek alkolü doğrudan uygulayın. Lekeyi alkolle silmeye ve kağıt havlulara olabildiğince fazla mürekkep aktarmaya gayret edin. Gerekirse havluları değiştirmeye devam edin. Iyice durulayın ve yıkayın. Giysilerden farklı lekeleri çıkarma yöntemlerini biliyor musunuz?

kalici-marker-lekesi2

DÖŞEME
Bir yemek kaşığı sıvı bulaşık deterjanı ve iki bardak soğuk su ile bir yemek kaşığı beyaz sirkeyi karıştırın. Süngeri çözeltiye batırın ve lekeyi silin. Çözeltiyi en az 30 dakika boyunca leke üzerinde bırakın, her beş dakikada bir lekeyi silin. Soğuk su ile yıkayın ve kurutun. Döşemelerden farklı lekeleri çıkarma yöntemleri

HALI
Döşeme için kullanılan aynı sıvı el bulaşık deterjanı , beyaz sirke ve su solüsyonunu deneyerek başlayın. Leke kalırsa, ovalamayı alkola batırılmış bir süngerle devam edin. leke çıkınca soğuk su ile silin ve açık havada kurumasını sağlayın. Halılardan farklı lekeler nasıl çıkarılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.