Kalın ve Güçlü Saç Telleri İçin Ev Yapımı Saç Maskesi ve Durulama Suyu

0

Zaman içerisinde şekillendirmeyle, yaşın ilerlemesiyle veya geçirdiğiniz rahatsızlıklar sonrasında incelen ve zayıflayan saçlarınızı, evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu saç maskesi ve durulama suyuyla yeniden eski sağlığına kavuşturmanız mümkün.

Saç Güçlendirici Maske İçin Malzemeler

  • Yarım avokado
  • ¼ bardak saf Hindistan cevizi yağı
  • 1 yumurta
  • 15 damla biberiye yağı

Tüm malzemeleri bir kap içerisinde iyice karıştırın. Avokado, Hindistan cevizi yağı ve yumurta saçınızı besleyecek ve yumuşatacak. Biberiye yağı saç köklerini güçlendirdiği ve beslediği için ise ince telli saçlar için mucize niteliğinde.

Hazırladığınız maskeyi ıslak veya kuru saçınıza bolca sürün ve başınıza bir poşet veya varsa duş başlığı geçirerek 20 dakika saçınıza iyice nüfuz etmesi için bekleyin. 20 dakika sonra saçınızı soğuk suyla durulayın ve her zamanki gibi şampuanlayın.

Saç Güçlendirici Durulama Suyu İçin Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı karanfil
  • 1 bardak su

Karanfil çayı saçınızın doğal rengini korumasına yardımcı olurken, incelen saçları da güçlendirir. Zaten kozmetik mağazalarında bu amaç için satılan birçok üründe karanfil özü olduğunu görebilirsiniz.

Küçük bir tencereye suyu koyun ve kaynamaya bırakın. Kaynar kaynamaz içine karanfilleri atarak 5 dakika daha kaynatın. Daha sonra tencereyi ocaktan alın ve soğumaya bırakın. En az birkaç saat, mümkünse bir gece boyunca bekletin. Son olarak karanfilleri suyun içinden süzgeçle alın. Suyu hava almayan bir kap içine doldurun. Bu durulama suyunu banyoda saçınızı yıkayıp kremledikten sonra son durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz, saç boyunuza göre ölçüyü eşit oranda arttırarak (2 bardak suya 4 yemek kaşığı karanfil gibi) çoğaltabilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.