Kanepenizin Yıllarca Temiz Ve Bakımlı Olmasını Sağlayın

0

Hiçbir şey eviniz için mükemmel kanepe bulmak kadar tatmin edici olamaz. Sadece siz ve aileniz için saatlerce rahat destek sunmakla kalmaz, aynı zamanda oturma odanızın merkezi olarak gurur duyacaktır.

Kanepenizin yıllarca satın aldığınız günkü gibi iyi görünmesini sağlamak için 12 aylık bir süre boyunca gerçekleştirmeniz gereken görevler var. Kanepenizi Temizlemek Gerçekten Basit Olabilir

1. Haftalık görevler
Her hafta, yastıklarınızı dolgunlaştırmak, kanepenizin döşemesini düzeltmek, kanepenizdeki bacakları sıkmak ve düz bir yüzeyde durduğundan emin olmak, tiftik boncuklanmaları döşemeden çıkarmak gibi.

Haftada bir yumuşak bir fırça ile fırçalama özellikle faydalıdır. Tüm döşemeli kanepeler için yumuşak fırçalama bir zorunluluktur. Minderleri düzeltir, basınç izlerine ve kullanım sırasında kumaş üzerindeki gölgelemeyi giderir. Deri kanepeniz varsa, fırçalamayın, haftalık olarak temiz bir toz bezi silin.

2. Aylık görevler
Her ay kanepenizi iyice süpürmeniz ve minderleri döndürmeniz gerekir. Kumaş Koltuklarınızı Derinlemesine Temizleyebilirsiniz

Elektrik süpürgesiyle minderleri süpürmeyin. Minderlerin altında ne kadar toz ve kir toplandığına şaşıracaksınız – ilginç bir şekilde, kanepe genellikle yerden daha kirlidir, çünkü insanlar zemine kıyasla kanepe ile daha fazla temas halindedir. İnsan ve evcil hayvan kepeği ve saçları, akarları vb. Unutmayalım – düzenli olarak süpürme bir kanepe sağlığınız için, özellikle alerjisi olanlar için bir kabus.

Süpürme sadece hijyen açısından yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kanepenizin ömrünü de önemli ölçüde artırır. Haftalık süpürme, kumaş döşemeyi, döşemenin lifleri arasına gömülen kir veya kire karşı koruyacaktır;

Minderlerinizi yumuşatmak için elinizle içe doğru batırarak yapın. İşlemi yastığın dört tarafında da tekrarlayın, daha sonra dolguyu eşit olarak yeniden dağıtmak için yastığı sallayarak görevi tamamlayın.

3. Yıllık görevler
Yıl boyunca kanepeniz matlaşabilir ve her yıl temizlemeniz önerilir. Kedinizin Koltuğu Tırmalamasını Nasıl Önlersiniz?

Kanepenizi her yıl profesyonel bir temizlik şirketi tarafından temizlenmesini tavsiye ederiz. Asla kanepenizi kendiniz yıkamayı denemeyin – bu renklerin kanamasına neden olabilir ve dolgu nemli kalırsa, lekelenme ve iç hasar oluşabilir.

Genel bakım ipuçları

Kanepenizin günlük yaşamın zorluklarına karşı dayanmasını sağlamak için takip edebileceğiniz bazı kullanışlı ipuçları:

– Koltuğun kenarında veya koltuğun kollarında oturmaktan kaçının, çünkü bu, dolgunun erken aşınmasına ve bozulmasına neden olabilir.

– Baş yastıkları saç yağından veya ürünlerinden kirlenebilir. Gerekirse bir koltuk başlığı kullanarak bunu önleyebilirsiniz.

– Fermuarlar çoğunlukla üreticiye yardımcı olmak için birçok minder üzerine yerleştirilir. Çıkarılabilir kılıfları mutlaka yıkayın. Koltuklarınızı Yıpratan 14 Davranış

– Kanepenizin döşemesindeki ipliklerden herhangi biri çıkarsa kesin. Böylece ipin yürümesi önlenir.

– Döşemenizdeki tüyler, örneğin kolçaklar gibi alanlarda düzleşirse, ezilmiş yığını tekrar yükseltmek için buhar kullanabilirsiniz.

– Zararlı UV ışınları döşemenin solmasına ve derinin zamanla çatlamasına neden olacağından mobilyalarınızı asla doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.

– Renklerin solmasına ve kumaşın bozulmasına neden olabileceğinden kimyasal temizleyiciler kullanmaktan kaçının. Fazla nemi bir kağıt havluyla ıslatın ve ardından lekeyi gidermek için bir bez ve sade su kullanın. Söz konusu bölgeye dokunmayın, asla silinmeyin, çünkü bu sadece işleri daha da kötüleştirecektir. Koltuğuna Birşey Döküldüğünde 15 Dakikanız Var

– Kimyasal temizleyici kullanmak zorunda kalırsanız, önce gizli bir alanda test edin.

– Evcil hayvanlarınız koltukta oturmaktan hoşlanıyorsa, bir şal kullanın.

– Kolçak kılıflarının eklenmesi, bunların aşırı kirlenmesini ve aşınmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

– Kanepenin düz bir zeminde durduğundan emin olun, çünkü herhangi bir sallanma sonunda çerçeveyi bozacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.