Karabiber Yağı Nasıl Kullanılır?

0

Karabiber, çok kullanılan, sevilen ve yararları çok fazla olan baharatlardan biridir. Karabiber yağı ağızdan alınabileceği gibi vücut üzerine de sürülebilir. Satın alacağınız karabiber yağının yüzde yüz saflıkta olduğundan emin olun. Her Gün Karabiber Yerseniz Vücudunuzda Neler Değişir?

Topikal olarak uygulandığında, karabiber yağı bir ısınma hissi yaratır, bu nedenle küçük dozlarda kullanın ve hindistancevizi yağı, jojoba yağı veya badem yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile inceltin. Özellikle hassas cilde yağ uygularsanız, 1: 1 seyreltmeyi kullanın. Yemekleriniz dışında karabiberi kullanabileceğiniz 8 alan

Karabiber esansiyel yağı kullanmak için pek çok yol vardır ve kullanımı gıdalarınızın lezzetini aşmanın çok ötesine geçmektedir.

Karabiber yağını evde kullanmanın kolay yolları:

Kaslar ve sinirlerdeki dolaşımı ve kan akışını artırmak için sıcak komprese 3-5 damla karabiber yağı ekleyin ve karın veya endişe verici bölgelere uygulayın. Karabiberin Faydalarını Biliyor Musunuz?

Kabızlık rahatsızlığını hafifletmek, çorba ya da yemeğinize 1-2 damla karabiber yağı ekleyin. Karın bölgesine dışarıdan da sürebilirsiniz.

Kas yaralanmalarını ve tendinitini gidermek için, ilgili bölgeye topikal olarak karabiber yağı uygulayın. Zerdeçal neden karabiberle birlikte kullanılmalı?

Solunum yollarını açmak için doğrudan şişeden yağı koklayın.

Öksürüğünüz varsa göğsünüze topikal olarak 2-3 damla uygulayın.

Sigara özlemini azaltmak için, karabiber yağından bir damla ağzınıza koyun.

Artrit için doğal tedavi ve romatizmada 2-3 damla sorunlu bölgeye dokun ve masaj yapın.

Vücudun detoksifikasyonuna yardımcı olmak için 1-2 damla alınız. Beyaz tane biberi biliyor musunuz?

Çorba, güveç, pişmiş sebze, salata ve mezelere lezzet katmak için 1-2 damla karabiber esansiyel yağ ekleyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.