Kauçuk Kesme Tahtası Kullanmak İçin 5 Neden

0

Temizlemesi kolay bir kesme tahtasıyla ilgileniyorsanız, bakteri barındırmaz, lekelere ve kokulara direnmez ve bıçaklarınıza zarar vermez. Eğer bunlar sizi ilgilendiriyorsa kauçuk kesme tahtası kullanabilirsiniz.

Kauçuk Kesme Tahtası Kullanmanın 5 Avantajı
1. Bıçaklar Keskin Kalıyor
Bir bıçak katı bir yüzeye temas ettiğinde, hem bıçak hem de yüzeyin kendisi etkilenir. Plastik ve taş kesme tahtaları bıçaklarda en zor olanlardır. Çoğu ahşap kesme tahtası (bambu hariç) biraz daha yumuşaktır ve kauçuk kesme tahtaları daha yumuşaktır. Ahşap Kesme Tahtasında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Bıçağınıza karşı mücadele etmek yerine, kauçuk kesme tahtalarının yüzeyi bıçak vuruşlarını emecektir.

2. Kayma Yok
Günümüzde kullandığımız kesme tahtalarının çoğu kayar. Tabi bu da güvenli kesmeyi imkansız hale getirir. Kauçuk kesme tahtaları ise diğer tiplerden daha yoğun ve kaymaya karşı daha dayanıklıdır. 12 x 24 santimlik kauçuk kesme tahtası 5 kilo ağırlığında olabilir, böylece kesinlikle kaymaz.

3. Kolay Temizlik
Özellikle kesme tahtalarının bakımı çok zordur. Güzel görünmelerini sağlamak için belirli bir temizlik ve bakım türü (ovma, yağlama vb.) gerektirirler.

Kauçuk kesme blokları ise çok az bakım gerektirir. Elinizi sabunlu suyla yıkayarak temiz tuttuğunuz sürece, zamanla kauçuk kesme tahtasının kuruması, çatlaması veya bükülmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Kesme Tahtasını Nasıl Kolayca Temizleyip Dezenfekte Edebilirsiniz?

4. Sonsuza Kadar Sürer
İster tahta isterse plastik kesme blokları zamanla yaşlanır ve değiştirilmesi gerekir. Hiçbir ovma onları orijinal ihtişamına geri getiremez.

Ancak kauçuk bir kesme tahtasıyla (ahşap gibi), yüzeyi yeni gibi görünmesini sağlamak için gerektiği gibi yeniden kaplayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kusurları ortadan kaldırmak için yüzeyi zımparalamak!

5. Daha Sıhhi
Kauçuk gözeneksizdir, bu da bir kesme tahtası için mükemmel bir malzeme seçimi yapar. Bakterilerin saklanacağı hiçbir yer yoktur ve sıvı da emmez.

Bu, kauçuk kesme tahtalarının temiz tutulmasını kolaylaştırır, çünkü tüm ihtiyaçları sabun ve su ile iyi bir yıkamadır. Gizli bakteriler, garip kokular veya çirkin lekeler hakkında endişelenmenize gerek yok. Bu 6 Mutfak Eşyasının Ucuzunu Almayın


Paylaş.

About Author

Comments are closed.