Kazaktaki Tuhaf Kokudan Kurtulmanın Yolları

0

Kazak ve diğer giysilerdeki kokulara bir takım faktörler neden olabilir. Formaldehit genellikle kumaş kırışıksız hale getirmek için kullanılır. Fümigantlar ve küf önleyici kimyasallar, fabrikadan mağazaya gitmeden önce çamaşırların üzerine püskürtülür. Sigara dumanı, parfüm, deodorantlar ve vücut kokuları gibi diğer kokular, kıyafetlerinizi tuhaf bir koku ile bırakabilir. Özellikle bazı kokulara veya kimyasallara karşı hassassanız, en temiz kıyafetleri bile giymekte zorlanabilirsiniz. Kazaklardaki Topaklanan Tüyleri Temizlemenin Yolları

Kazağınızı havalandırın
Güneşli bir yere asın. Uçucu organik bileşikleri veya formaldehit gibi VOC’leri emen bol miktarda yeşil bitki ile kuşatın. Kokunun kaynağına bağlı olarak, giysilerinizin kokusunu kaybetmesi birkaç saatten birkaç haftaya kadar sürebilir.

Kazağınız yıkanabilir ise, ılık su ve bir bardak karbonat tozu ile dolu bir çamaşır makinesinde birkaç saat bekletin. Eski Kazaklarınızı Sıcak Çoraplara Dönüştürün

Kazağı üreticinin talimatlarına göre yıkayın. Kimyasal içermeyen bir deterjan kullanın. Durulama döngüsüne bir bardak beyaz sirke ekleyin.

Daha fazla havalandırmak için kazağınızı kurutun. Güneş ışığı kumaştan koku gidermeye yardımcı olur. Mümkünse, giysinizi güneşte açık havaya asarak kurutun.

Koku giderilinceye kadar yukarıdaki işlemleri tekrarlayın. Yün Kazakların Kaşındırmaması İçin Tüyo


Paylaş.

About Author

Comments are closed.