Keçe Kumaştan Küf Temizliği

0

Özellikle keçe üzerine küfle uğraşmak zor olabilir. Küfü öldürmek için doğru çözümü kullanmak önemlidir. Çamaşır suyu uzak durmaya çalıştığınız bir şeydir çünkü keçedeki liflere zarar verebilir. Alanı iyice temizlemek, bir daha yeniden küflenmesini önlemek için tüm küfün öldürülmesi gerekiyor. Çamaşırdan Küf Lekesi ve Kokusu Nasıl Çıkarılır?

Küfü öldürmenin kolay yolu
Keçe kumaşınızdaki küf noktasının etrafındaki pisliği temizleyin. Alanın, yeni bir sorun ekleyebilecek veya oluşturabilecek herhangi bir şeyden arındırılmasını istiyorsunuz. Alanın üzerinden geçmek ve kolay çıkarılmasını sağlamak için hafif bir fırça kullanabilirsiniz.

Karbonat tozu alın ve küfün keçe kumaşınızın üzerinde bulunduğu alanı örtün. Küflü alandan bir santim dışına çıkacak şekilde tamamen kapattığınızdan emin olun. Bu, küfü öldürdüğünüzden ve yayılmasını önlediğinizden emin olmanıza yardımcı olacaktır. Hangi Tür Küf, Hangi Hastalıklara Neden Olur?

Kullanabileceğiniz bir sprey şişeniz varsa, sprey şişesine bir miktar düz sirke dökün ve etkilenen bölgeye bolca püskürtün. Sirke ve karbonat tozu, birleştirilmiş karışımın kabarmasına ve köpük yapmasına neden olacak kimyasal bir reaksiyona sahip olacaktır. Karışımı yaklaşık 5 dakika bekletin böylece küfü öldüreceksiniz. Küf gevşeyince fırça ile tekrar fırçalayın.

Sirke ve karbonat tozu karışımını temizlemek için su kullanın. Su ile temizlenen bölgeyi temiz bir havlu ile kurutun.

Alanın tamamen kurumasını sağlayın ve daha sonra yumuşak bir fırçayı kullanarak temizlenmiş ve sertleşen keçeyi tekrar yumuşatmaya yardımcı olun. Evinizde “Siyah Küf” Varsa Dikkat


Paylaş.

About Author

Comments are closed.