Kedi Kumunu Evde 3 Farklı Yerde Kullanabilirsiniz

0

Evinizde kedi besliyorsanız, sürekli kedi kumu da bulunduruyorsunuz demektir. Kedi kumunu sadece evcil hayvanınız için değil, evinizde başka işler için kullanarak faydalanabilirsiniz.

Evde farklı alanlarda kullanacağınız kedi kumunun, silika kristal kedi kumu olması, en iyi sonucu elde etmenizi sağlar. En iyi kedi kumu nasıl olmalı?

Küflü kitaplar
Bir köşeye, kutular içinde attığınız kitaplarınız bir süre sonra küf kokmaya başlayacaklar ve gerçek kitap kokusu kaybolacaktır.

Kitaplarınızdaki küf kokusunu giderek için, derin bir plastik kaba en az 5 cm kedi kumu doldurun ve sonra kitaplarınızı kedi kumunun üzerine yerleştirin. Bir gece bu şekilde bırakın. Küf kokusunun gittiğini göreceksiniz. Kedi kumu kokusunu gidermenin püf noktası

Kışlık giysiler
Kışlık kıyafetlerinizi bir sonraki kışa kadar saklamak için kaldırdığınızda, yine küf kokusunu engellemek için kedi kumu kullanabilirsiniz.

Bir çorap alın ve kedi kumuyla doldurun. Çorabı iyi bağlayın ve sonra bir elbise askısına takın. Kışlık giysilerinizin arasına askıyı yerleştirin. Kedi kumu, küf kokusunu ve dolaptan gelen nemi emecektir, bu da giysilerinizin gelecek aylar için daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Kedinize tırmalama tahtası yapabilirsiniz

Buğulanmış araba pencereleri
Sabah işe gitmek için arabanıza bindiğinizde, camların buğusunun açılması için beklemek istemiyorsanız, kedi kumundan faydalanabilirsiniz.

Bir çorabın içine kedi kumu doldurun ve çorabı bağlayın. Çorabı, arabanızın ön camının altında, ön panele yerleştirin. Kedi kumu tüm nemi emecektir, bu da pencerelerinizin artık buharlaşmayacağı anlamına gelir. Kedinizin sizi sevdiğini gösteren 8 hareket


Paylaş.

About Author

Comments are closed.