Kendi Çay Poşetlerinizi Yapmak İster misiniz?

0

Çayı sevmeyen çok az kişi vardır. Zamanımız varsa demlikte çay demleriz, yoksa poşet çaylar kullanırız. Marketlerde farklı çeşitlerde çay bulunuyor ama siz “kendi damak zevkime göre çayımı oluşturup, bardak poşet yapmak istiyorum” diyorsanız pratik bir yöntem önereceğiz.

Gerekli malzemeler

1 fincan toz çay
Küçük kase
Kahve filtreleri
Limon veya portakal kabuğu
Çeşitli baharat veya kuru otlar
Makas
Zımba
Pamuk ip
Kağıt ve kalem

İlgili Yazılar

Yapılışı:

Çay poşetinizi oluşturmak için taban olarak kullanılacak toz çay türünü seçin. Siyah ve yeşil gibi çay karışımlarını karıştırarak tek bir lezzet profili veya benzersiz çay poşetleri için ayrı kombinasyonlar oluşturabilirsiniz.
Seyahatleriniz veya işyerinde içmek için hazırlayacağınız bardak poşetler için seçtiğiniz çayları küçük bir kapta birleştirin.
Narenciye aromasından hoşlanıyorsanız, bir çay kaşığı ince rendelenmiş turuncu veya limon kabuğu, yeşil ya da siyah çayınıza karıştırın.
Doyurucu yani sizi tok tutucu bir çay istiyorsanız içine öğütülmüş tarçın ve karanfil serpebilirsiniz. Sabah içmek için ferahlatıcı bir çay istiyorsanız yarım tatlı kaşığı nane ilave edebilirsiniz.
Karışımlarınızı yazmayı unutmayın!

cay-poset2

Birkahve filtresini alın ikiye katlayın ve yarısından kesin. Kahve filtresinin V şeklinde olan alt tabanında iki tane elinizde olacaktır. V şeklindeki iki filtrenin üst bölümlerini de ortaya yakın bir bölümden kesin.

Bir çay kaşığı çay karışımını filtrenin içine koyun. Çayın iyice dip bölüme gitmesi için hafifçe vurun. Filtlerin açık bölümlerini kenarlarından katlayın.

cay-poset3

Çay torbasının üst köşelerini merkeze doğru katlayın, ipi katlanmış köşelere yerleştirin. Katlanan bölümleri sabitlemek ve açılmaması sağlamak için tel zımba ile zımbalayın. İsterseniz poşetinizi pamuklu bir iple dikebilirsiniz.

cay-poset4

İpinizin ucuna bir kağıt zımbalayın ve yaptığınız çayın hangi karışımlardan oluştuğunu yazın.
Hazırladığınız çayları ağzı fermuarlı torbaya yerleştirin. Dilediğiniz zaman istediğiniz tatdaki çayınız içilmeye hazırdır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.