Kendi Ojenizi Yapabilirsiniz

0

Çoğu geleneksel tırnak cilasının endokrin sisteminizi etkileyebilecek toksik kimyasallar içerdiğini biliyor muydunuz? Gerçekleri öğrenmek ve etiketleri okumak önemlidir ve böylece bilinçli bir tüketici olabilirsiniz.

Oje satın alırken veya sürdürürken dikkatli olmanız gereken birkaç içerik var. Ayrıca, “3 serbest” ve “5 serbest” olarak belirttiğini görebileceğiniz bazı yeni etiketler olduğunu ve bunlardan birçoğunun yapacağı üç ila beş toksin içermediğini iddia ediyor. Kimyasallara maruz kalmamak için kendi ojenizi kendiniz yapabilirsiniz. Koyu renkli ojeyi çıkarmanın püf noktası

Gerekli olan malzemeler
4 çorba kaşığı soğuk preslenmiş zeytinyağı
3 çay kaşığı alkanet kökü tozu (kırmızı için) veya 3 çay kaşığı zencefil kökü tozu (nötr için)
1/2 çay kaşığı balmumu
3 damla E vitamini yağı
1/2 çay kaşığı jojoba yağı Doğal oje çıkarılıcı nasıl yapılır?

Yapmak için düşük ısıda zeytinyağını ve renkli toz seçimini küçük bir tencereye yerleştirin. Harmanlanana kadar karıştırın. Zeytinyağı cilanın sorunsuz bir şekilde uygulanmasına yardımcı olur, ancak daha da önemlisi, tırnakların güçlendirilmesini ve nemlendirilmesini sağlar.Halıdan oje lekesi nasıl çıkarılır?

Şimdi, biraz renk katmanın zamanı geldi. Alkanet kökü doğal bir boyama ajanı olarak hareket etme kabiliyeti ile bilinir. Yağlar, sirke ve hatta şarap gibi gıda ürünlerinin renklendirilmesine ek olarak, bazı doğal ahşap ürünlerine, dudak balsamlarına, rujlara, verniklere ve sabunlara uygulandığında yakut kırmızısı rengi ile sonuçlanır. Nötr bir renk için zencefil kökü tozu güvenli ve doğal bir seçenektir. Zencefil, tüketildiğinde enfeksiyonları önlemeye yardımcı olur. Bir pembe oluşturmak için tozları biraz karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz! Kurumuş oje yeniden nasıl canlandırılır?

Yukarıda not edilmemiş bir başka seçenek de karakalemdir. Koyu gri bir renk istiyorsanız, kömür tozu kullanabilirsiniz. Ya da hafif bir gri renk için, kömür tozuya küçük bir arpa tozu ekleyin. Bu, doğru gölge bulmak için eğlenebileceğiniz bir şey.

Bu malzemeleri ısıttıktan sonra (ancak çok sıcak değil), ısıdan uzaklaştırın. İnce bir gözenekli süzgeç veya tülbent kullanarak zeytinyağını tekrar tencereye dökün. Seçilen renk veya bileşene göre renklendirilmelidir. Ters french oje nasıl sürülür?

Şimdi, balmumu ekleyin ve eritin. Balmumu aynı zamanda egzama ve cildi nemlendirmek için de mükemmeldir. Ardından jojoba yağı ekleyin . Jojoba yağı ayrıca enfeksiyonlarla mücadeleye yardımcı olurken nemlendirir. Malzemeleri karıştırarak karıştırın. Karışımı soğumaya bırakın. Oje lekeleri farklı objelerden nasıl çıkarılır?

Parlatıcıyı hafifçe ılık olarak uygulayın. çok sıcak bir şekilde uygulamayın. Küçük, temiz bir fırça kullanarak, ince bir kat uygulayın ve tamamen kurumasına izin verin. İsterseniz başka bir kat uygulayabilirsiniz. Oje asetonsuz nasıl çıkarılır?

Saklamak için, karışımı temiz, ısıya dayanıklı bir kavanoza veya eski sterilize edilmiş oje kabına dökün. Bunu yapmak için küçük bir huniye ihtiyacınız olabilir. Tekrar kullanmak için, karışımın tekrar ısıtılması gerekecektir. Kavanoz ısıya dayanıklı olduğu müddetçe, ılık suda bir araya koyarak tekrar ısıtabilirsiniz. Ojeden sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.